Районна газета

Ямпільське бюро правової допомоги

Інформацію оновлено 02.01.2020

Ямпільське бюро правової  допомоги

  • бульв. Ювілейний 1, перший   поверх, кабінет № 11 ( поруч з центром надання адміністративних послуг) смт.Ямпіль, Сумська область, 41200.
  • Телефон: 2-20-50
  • Електронна пошта: legalaid.gov.ua

Начальник відділу «Ямпільське бюро правової допомоги» -

Режим роботи Ямпільського бюро правової  допомоги:

                         Понеділок – п’ятниця з 8-00 до 17-00
                         Субота-неділя вихідні дні

Графіки діяльності дистанційних пунктів доступу Ямпільського бюро правової допомоги 

Основні завдання бюро :

1. Правопросвітництво  у   територіальних громадах.

2. Надання безоплатної первинної правової допомоги                          

3.Надання консультацій і роз’яснень  з усіх правових питань.

4. Забезпечення доступу до безоплатної вторинної  правової  допомоги.

5. Складання скарг, заяв та інших документів  правового характеру.

6. Забезпечення доступу   до електронних сервісів Міністерства  юстиції України.

Основна мета роботи «Ямпільського бюро правової допомоги» - спрощення доступу до безоплатної правової допомоги громади та забезпечення конституційних гарантій громадян на захист їх прав та законних інтересів.

 

 

 

  

Інформація оновлена 29.01.2021

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВЧИНЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ПРОБАЦІЇ ЯМПІЛЬЩИНИ

З метою підвищення правосвідомості населення працівниця Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький захід на базі Ямпільського районного сектору філії Державної установи «Центр Пробації» в Сумській області на тему: «Відповідальність за вчинення домашнього насильства».
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА НА ЗАХИСТІ ПРАВ ГРОМАДЯН

Люди похилого віку, люди з інвалідністю, які з об’єктивних причин не в змозі відвідати Ямпільське бюро правової допомоги, можуть отримати адресні консультації, а це в свою чергу значно полегшує доступ людей до правової допомоги.Так, заступниця начальника Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора здійснила візит до громадянки з обмеженими фізичними можливостями, яка проживає в смт. Свеса.
 
 
 
 
 
 
 
 

ЯМПІЛЬСЬКЕ БЮРО ПРАВОВЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ ПРО ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ЩОДО ПРАВА ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ НА ЗМІНУ ПО БАТЬКОВІ»

Верховною Радою України 3 листопада 2020 року було прийнято закон, що надає право українцям змінювати по батькові. Раніше законодавство передбачало такі зміни лише для імені та прізвища особи.

Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Відповідно до змін частин 1, 2 та 3 статті 295 Цивільного кодексу України та статті 149 Сімейного кодексу України фізична особа, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я, та (або) по батькові з 16 років.

 

 

СИСТЕМА БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В ДІЇ

Кожна особа, яка стикається у своєму житті з правовими питаннями не завжди в змозі вирішити це самостійно, та потребує професійної допомоги юриста. Так, на базі Ямпільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області працівниця бюро Альбіна Полтора за участі старшого інспектора вищезазначеного сектору Дмитра Ещенка провела семінар на тему: «Система безоплатної правової допомоги в дії». Під час семінару фахівчиня бюро розповіла присутнім про діяльність бюро правової допомоги, види правових послуг, які клієнт може отримати при зверненні до Ямпільського бюро правової допомоги, категорії громадян яким надається безоплатна первинна та вторинна правова допомога.
 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В ДІЇ

Адресна правова допомога є одним з інструментів розширення доступу до правової допомоги. Надання адресної безоплатної правової допомоги значно полегшує доступ незахищеним верствам населення до правової допомоги. Так, юристка Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора здійснила візит до громадянки з обмеженими фізичними можливостями, яка проживає в смт. Свеса. Під час прийому працівниця бюро надала безоплатну правову консультацію щодо порядку дострокового розірвання договору оренди землі.
 
 
 
 
 

ЯК ЗАПОВНЮВАТИ ВИБОРЧИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Зовсім скоро, уже цієї неділі, в Україні відбудуться місцеві вибори, на яких обиратимуть депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських, селищних і міських голів. Про те, як заповнювати виборчий бюлетень, Центральна виборча комісія затвердила роз'яснення, яке розмістила на своїй офіційній сторінці.

Щоб дізнатися про те,  де вірно писати галочки, плюсики та цифри, щоб ваш голос не пропав перейдіть за посиланням:  https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/posts/3240679992696309  

 

ПРО ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ РОЗПОВІДАЛИ БЕЗРОБІТНИМ ЯМПІЛЬЩИНИ

В Україні досить багато випадків коли особи, які являються спадкоємцями у зазначений законодавством України строк з певних причин не звернулися до нотаріуса для того, аби прийняти спадщину. Так, 15 жовтня заступниця начальника Ямпільського бюро правової допомоги на базі Ямпільської районної філії Сумського ОЦЗ провела правопросвітницький захід на тему: «Визначення додаткового строку для прийняття спадщини».
 
 
 
 
 

ПРАЦІВНИКИ ЯМПІЛЬСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ПРОДОВЖУЮТЬ НАДАВАТИ АДРЕСНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

Люди похилого віку, люди з інвалідністю, або інші категорії соціально незахищених осіб, які з об’єктивних причин не в змозі відвідати Ямпільське бюро правової допомоги, можуть отримати адресні консультації, а це в свою чергу значно полегшує доступ людей до правової допомоги. Заступниця начальника Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора здійснила візит до громадянки з обмеженими фізичними можливостями, яка проживає в смт. Свеса.
 
Під час надання правової допомоги фахівчиня бюро надала правову консультацію щодо встановлення факту належності особі правовстановлюючого документа.
 
 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА НА ЗАХИСТІ ПРАВ ГРОМАДЯН

Фахівці Ямпільського бюро правової допомоги звертають увагу мешканців громади, що особи люди з інвалідністю, люди похилого віку або інші категорії соціально незахищених осіб, які з об’єктивних причин не в змозі відвідати бюро правової допомоги, можуть отримати адресні правові консультації. Це значно полегшить доступ людей до правової допомоги. Так, 15 вересня заступниця начальника Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора здійснила візит до громадянки з обмеженими фізичними можливостями, яка проживає в смт. Свеса. Під час надання правової допомоги працівниця бюро надала правову консультацію щодо виправлення описки в рішенні суду.
 
 
 

ВЖЕ ЧОТИРИ РОКИ, ЯК ПРАЦЮЄ ЯМПІЛЬСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

З 1 вересня 2016 року з метою покращення рівня обізнаності громадян та для допомоги у вирішенні складних для людей правових питань і здійснення захисту їхніх прав в суді по всій території України почали працювати бюро правової допомоги. У рамках четвертої річниці бюро заступниця начальника Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора на базі Ямпільського бюро правової допомоги провела круглий стіл на тему: «Діяльність Ямпільського бюро правової допомоги за 4 роки.
 
 
 

ПРО ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ НА НАВЧАННЯ ГОВОРИЛИ В СМТ ЯМПІЛЬ

 
Кожна дитина, яка навчається у вищому навчальному закладі на платній основі може отримати податкову знижку на навчання. Податкова знижка — це документально підтверджена сума витрат, на яку зменшується оподаткований дохід у вигляді заробітної плати, в результаті чого з бюджету повертається частина сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Так, 13 серпня заступниця начальника Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора на базі бюро провела правопросвітницький захід на тему: «Податкова знижка на навчання».
 
 
 

ПОДАТКОВА ЗНИЖКА НА НАВЧАННЯ

Податкова знижка — це документально підтверджена сума витрат, на яку зменшується оподаткований дохід у вигляді заробітної плати, в результаті чого з бюджету повертається частина сплаченого податку на доходи фізичних осіб.                                                                      

Право на отримання податкової знижки на навчання мають громадяни України, які сплатили на навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або членів його сім'ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти у чому числі усиновлені).           

   

 

ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС СТАЄ ДОСТУПНІШИМ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА МАЛОМОБІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ ЗАВДЯКИ ІНТЕРНЕТУ

З 1 липня 2020 року громадяни можуть онлайн звернутися до органу ведення державного реєстру виборців (https://www.drv.gov.ua/) щодо:

 

 

 

 

 

ВИКРИВАЧІ КОРУПЦІЇ ОТРИМАЛИ ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

З 1 січня цього року викривачі корупції отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу. Тобто вони можуть отримувати від держави послуги із захисту від обвинувачення, представництва у судах чи інших органах та складання процесуальних документів.

Що потрібно викривачу, аби отримати таку допомогу?

Звернутися до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (адреси за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/)

 

 

 

 

 

ПРО ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ РОДИННИХ ВІДНОСИН ГОВОРИЛИ НА ЯМПІЛЬЩИНІ

 
Родинні відносини (споріднення) – це кровний зв'язок між людьми, з наявністю якого закон пов’язує виникнення, зміну чи припинення прав та обов’язків. Так, 9 липня фахівчиня Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький захід для працівників Ямпільської районної філії Державної установи «Центр Пробації» на тему: «Порядок встановлення факту родинних відносин».
 
 
 
 

 

799 АДВОКАТІВ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО СПІВПРАЦІ ІЗ СИСТЕМОЮ БПД

Підбито підсумки ХІІ конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у м. Київ та 23 областях. За результатами конкурсу 799 адвокатів включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. На сьогодні у Реєстрі загалом 7 553 адвокати.

 

 

 

ЯМПІЛЬСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ ПРО ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПОВОДЖЕННЯ НА ВОДІ

За вікном літо та спека, і багатьом хочеться вирватися з домівок на пляжі, до річки, озера чи моря. Проте щороку сумна статистика свідчить, що багато людей гине на водоймах через ігнорування правил безпеки.

 

 

 

 

ПРО ПРАВА, ГАРАНТІЇ ТА ПІЛЬГИ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ДОНОРАМ КРОВІ ТА ЇЇ КОМПОНЕНТІВ ІНФОРМУЄ ФАХІВЧИНЯ ЯМПІЛЬСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ– АЛЬБІНА ПОЛТОРА

14 червня відзначається всесвітній день донора крові. Донорство крові та її компонентів – добровільний акт волевиявлення людини, що полягає у даванні крові або її компонентів для подальшого безпосереднього використання їх для лікування, виготовлення відповідних лікарських препаратів або використання у наукових дослідженнях.           

Відповідно до чинного законодавства, донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань.    

 

 

ПРО ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ДОПОМОГИ НА ДІТЕЙ ФОПАМ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Під час карантину 22 квітня 2020 року Рішенням Уряду запроваджено новий вид допомоги.Один із батьків (опікунів), які мають дитину до 10 років(включно) та який є фізичною особою підприємцем, що обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували ЄСВ, на період карантину та протягом одного місяця після закінчення карантину мають право отримати допомогу на дитину.

 

 

ПРО ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

На сьогоднішній день в умовах режиму карантину велика кількість працівників в Україні залишились частково безробітними. Однією із соціальних гарантій на період карантину - це є надання допомоги по частковому безробіттю. Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям із числа малого та середнього підприємництва.

 

 

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ПОТЕРПАЄТЕ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Часом буває так, що дім - зовсім не те місце, де хочеться залишатися. Зараз, під час карантину, люди довше перебувають сам на сам у сім’ях, та ще й на фоні стресової і психологічно та економічно нестабільної ситуації. І у разі домашнього насильства в жертви набагато менше можливостей ізолюватися від агресора.

Що робити, якщо ви потерпаєте від домашнього насильства - покроковий алгоритм дій за посиланням: https://bit.ly/2UXakLx

 

 

 

ЯКУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСТИМУТЬ ОСОБИ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ КАРАНТИНУ?

У звязку із запроваджнням з 12 березня по 24 квітня 2020 року на всій території України карантину діють посилені заходи безпеки. Порушення правил карантину тягне за собою відповідальність. 

Щоб дізнатися яку саме відповідальність несуть особи за порушення правил карантину, перейдіть за посиланням: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/videos/222370989110753/

 

ЩО ДОЗВОЛЕНО, А ЩО ЗАБОРОНЕНО ДО 24 КВІТНЯ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Що дозволено, а що заборонено до 24 квітня в межах ухвалених 25 березня рішень щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Уряд вніс зміни до деяких своїх актів, ухвалених раніше щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідну постанову прийнято 25 березня 2020 р. № 239.

 

 

 

ЯК ПРАЦЮЮТЬ РІЗНІ ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

Пенсійний фонд, служба зайнятості, податкова, ЦНАПи, міністерство юстиції - як працюють різні державні установи під час карантину? Адже будь-який похід у державні органи, які щоденно обслуговують тисячі громадян, створює зайвий ризик поширення коронавірусної інфекції.

Для того, щоб дізнатися в якому режимі зараз працюють різні надавачі послуг, які дистанційні рішення вони пропонують клієнтам перейдіть за посиланням: https://bit.ly/2WILwcW

 

 

 

СИСТЕМА БПД ПРИЗУПИНЯЄ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН І НАДАЄ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ ДИСТАНЦІЙНО

З 23 березня 2020 року і до завершення карантину система безоплатної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги. У цей період система БПД надаватиме правові послуги дистанційно. Ці заходи передбачені наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 20 березня №128-аг «Про організацію роботи з громадянами на період карантину». 

Тимчасова зміна режиму функціонування системи БПД пов’язана із загостренням ситуації щодо поширення коронавірусної інфекції. Для запобігання поширенню COVID-19 в Україні до 3 квітня введено карантин з низкою обмежень.

 

 

ЩО ТАКЕ КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ ТА ЗАХОДИ ЗАПОБІГАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ

Конфлікт інтересів є однією з актуальних проблем державної служби та виникає внаслідок існування можливостей для зловживання владою. Розпорядження владою та участь в управлінні надають державним службовцям можливості управляти значними матеріальними та людськими ресурсами, вони мають широкий доступ до інформації, можуть кардинально впливати на долю конкретної людини, тобто в державному управлінні потенційно існують умови для виникнення конфлікту інтересів.

 

 

 

ПРАВА ДИТИНИ В УКРАЇНІ

У дитини, як у будь-якого громадянина України, існують свої права. Малюкам захистити свої права найважче, адже вони не знають про чинні закони і про те, які вони мають права.

Так, 21 лютого головна спеціалістка Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький семінар для учнів Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей» на тему: «Права дитини в Україні».

 

 

 

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ МЕШКАНЦІВ СМТ СВЕСА

З метою підвищення правової спроможності громадян, поширення інформації про безоплатну правову допомогу та надання індивідуальних консультацій і роз’яснень з правових питань 24 січня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора здійснила робочий візит до смт Свеса.

У ході робочого візиту, на базі Свеської селищної ради працював мобільний пункт консультування. З метою отримання безоплатної первинної правової допомоги звернулось троє мешканців населеного пункту, яких цікавили питання з цивільного, сімейного та спадкового права на які отримали кваліфікована та обґрунтовані відповіді.

ОГОЛОШЕНО XII КОНКУРС З ВІДБОРУ АДВОКАТІВ, ЯКІ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ ДЛЯ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.01.2020 № 128/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 20 січня по 30 березня 2020 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

 

НА БАЗІ ЯМПІЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО СЕКТОРУ ФІЛІЇ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРАЦЮВАВ МОБІЛЬНИЙ ПУНКТ КОНСУЛЬТУВАННЯ

З метою надання безоплатної правової допомоги 9 січня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора на базі Ямпільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області надавала безоплатні правові консультації.

На консультацію до працівника бюро звернулось дві особи, яких турбували питання з сімейного права та питання щодо розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника.

 

 

 

ПІДВИЩУЄМО ПРАВОСВІДОМІСТЬ БЕЗРОБІТНИХ

Практично кожен хоча б раз у житті мав справу з проблемою втрати якихось речей, зокрема, документів. На жаль, документи мають властивість губитися, вони можуть бути пошкоджені або навіть викрадені. Важливо пам'ятати: втрата документа не тягне за собою втрату права власності. Так, 13 грудня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький семінар для осіб, які перебувають на обліку в Ямпільській районній філії Сумського ОЦЗ на тему: «Відновлення втраченого правовстановлюючого документа на нерухоме майно». «Згідно зі ст.53 ЗУ «Про нотаріат» встановлено, що у разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування, за письмовою заявою осіб, видається дублікат втраченого документа.

 

ЩОДО ОТРИМАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Відеоролики щодо отримання безоплатної правової допомоги.

Для перегляду перейдіть за посиланням:

 

 

 

 

 

 

З ПРАЦІВНИКАМИ ВОЗДВИЖЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ГОВОРИЛИ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

Проводячи роботу щодо посилення правової спроможності територіальних громад фахівці Ямпільського бюро правової допомоги використовують широкий спектр форм співпраці, спрямованої на проведення правопросвітницької роботи, розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та залучення до цього процесу партнерів. Цього разу, 26 листопада очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський на базі Воздвиженської сільської ради провів інформаційний семінар на тему: «Відповідальність за несплату аліментів».

 

СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ ЗАХИСТУ ПРАВ ДИТИНИ

З метою результативного розв’язання проблеми виховання та всебічного розвитку дітей, забезпечення інтересів кожної дитини, яка зростає та виховується в сімейному оточенні, реалізації її права на життя, охорону здоров’я, освіту та соціальний захист, 19 листопада в приміщенні Ямпільської районної державної адміністрації було проведено чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.

На засіданні комісії розглядались питання про доцільність позбавлення батьківських прав, стан виконання батьківських обов’язків по відношенню до дітей та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей Ямпільської районної державної адміністрації.

 

В ЯМПОЛІ ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР З ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ

Питання власності на землю цікавлять все більше коло людей. Це стосується правоустановчих документів, співпраці з орендарями та інше. На даний час все актуальніше постає питання про відкриття ринку та продажу землі. Так, 14 листопада очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів для відвідувачів та працівників Ямпільського районного територіального центру надання соціальних послуг семінар на тему: «Право власності на землю та договір оренди». Мета заходу - надання максимальної інформації населенню про передбачені права і гарантії з земельних та інших питань, а також як їх реалізувати і захистити.

 

 

ПРЕСАНОНС 7-8 ГРУДНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ХАКАТОН З ДОСТУПУ ДО ПРАВОСУДДЯ

Координаційний центр з надання правої допомоги спільно з громадською організацією KYIV Legal Hackers 7-8 грудня 2019 року проводить Access to Justice Hackathon.

Захід відбудеться на базі правових клубів PRAVOKATOR у Дніпрі, Львові, Києві, Одесі та Харкові. 

 

 

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ МЕШКАНЦІВ СМТ СВЕСА

З метою підвищення правової спроможності громадян, поширення інформації про безоплатну правову допомогу та надання індивідуальних консультацій і роз’яснень з правових питань 28 жовтня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги» Альбіна Полтора здійснила робочий візит до смт Свеса Ямпільського району.

 

 

 

 

ПОНОВЛЕННЯ НА РОБОТІ НЕЗАКОННО ЗВІЛЬНЕНОГО ПРАЦІВНИКА

В житті хотілося б, щоб і роботодавець, і працівник усім та завжди були задоволені та їх права не порушувалися. Але на жаль, так буває не завжди, тому цілком можливі ситуації, коли працівник не згоден зі звільненням і вважає його незаконним.

Так, 22 жовтня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький захід для осіб, які перебувають на обліку в Ямпільській районній філії Сумського ОЦЗ на тему: «Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника».

 

 

«ПУТІВНИК ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ»

Міністерством Юстиції України з метою реалізації кампанії «Я маю право на виконання рішення суду», що здійснюється в межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розроблений тематичний відеоролик «Путівник виконавчого провадження».

 

НОВІ ПОСЛУГИ ДЛЯ КЛІЄНТІВ СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 

Відтепер клієнти системи безоплатної правової допомоги  можуть отримати правову допомогу, скориставшись послугами перекладача-дактилолога

 

 

 

 

 

 

СЕМІНАР ДЛЯ СТУДЕНТІВ «СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ, ЯКА ПРОДОВЖУЄ НАВЧАННЯ»

Досить часто багато випадків коли діти проживають лише з одним із батьків. Інший з батьків з тих чи інших причин проживає окремо. Разом з тим, окреме проживання, в тому числі й проживання з іншою сім’єю, не звільняє від обов’язку утримувати своїх дітей, які продовжують навчання до досягнення ними двадцяти трьох років і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги

 

 

 

 

ОПЛАТА ПРАЦІ У НІЧНИЙ ЧАС

Відповідно до ст. 108 КЗпП України робота у нічний час  оплачується у підвищеномурозмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотківтарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час

Нічнимвважається час з 10 годинивечора до 6 години ранку. (ст.54 КЗпП). Оплата праці за роботу в нічний час належить до мінімальнихдержавнихгарантій в оплатіпраці. Умови оплати праціустанов, закладів та організаційокремихгалузейбюджетноїсферивизначено постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 №1298 «Про оплату праціпрацівників на основіЄдиноїтарифноїсіткирозрядів і коефіцієнтів з оплати праціпрацівниківустанов, закладівтаорганізаційокремихгалузейбюджетноїсфери».

 

ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ!

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо протидії булінгу 19 вересня на базі Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей» для учнів 5 го класу головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела право просвітницький урок на тему: «Зупинимо булінг разом!»

 

 

 

 

ПРАЦІВНИКИ ЯМПІЛЬСКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ РОЗПОВІДАЛИ УЧНЯМ СВЕСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 «ЛІЦЕЙ» ПРО ПРАВА ДИТИНИ

З метою підвищення правової свідомості молодого покоління головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький урок у межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» в Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №2 «ліцей» на тему: «Права дитини»

«Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом,обов’язкового характеру, що присвячений широкому переліку прав дитини. «Конвенція про права дитини» була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 р. І одразу її підтримала 191 країна. Наша країна також ратифікувала цей документ 27 вересня 1991 р.

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ СЕМІНАР НА БАЗІ ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Кожний громадянин має право розпоряджатися належним йому майном на власний розсуд, а також визначити хто стане новим власником після його смерті

Так, 4 вересня головний спеціаліст Ямпільского бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький семінар на базі Ямпільської районної філії Сумського обласного центру зайнятості для осіб, які перебувають на обліку на тему: «Порядок та строки вступу в спадщину». «Відповідно до ст. 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Спадкування здійснюється за законом та за заповітом.

 

 

РОБОТА «МОБІЛЬНИХ ТОЧОК ДОСТУПУ» ДОСТУПУ ДО СИСТЕМИ БВПД КОНСУЛЬТУВАЛА ГРОМАДЯН ЯМПІЛЬЩИНИ

У межах масштабного всеукраїнського проекту «Я МАЮ ПРАВО!» юристи системи безоплатної правової допомоги спільно з фахівцями юстиції здійснюють робочі виїзди у віддалені населені пункти нашого регіону й допомагають громадянам вирішувати правові проблеми, а також надають юридичні консультації та роз’яснення. Скористалися такою можливістю й жителі Ямпільщини

Так, під час виїзду до с. Воздвиженськ та с. Орлівка до юристів системи БПД звернулися клієнти, яких цікавили порядок паювання земель, отримання субсидій, порядок примусового виселення з квартири, укладання договору оренди земельної ділянки та інші правові питання. Правники надали вичерпні відповіді, а також поради, як швидше вирішити ту чи іншу проблемну ситуацію.

 

НА БАЗІ ЯМПІЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО СЕКТОРУ ФІЛІЇ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРАЦЮВАВ МОБІЛЬНИЙ ПУНКТ КОНСУЛЬТУВАННЯ

З метою надання безоплатної правової допомоги 21 серпня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора на базі Ямпільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області надавала безоплатні правові консультації.На консультацію до фахівця бюро звернулось дві особи з питань спадкового права та питання щодо отримання у безоплатне користування земельної ділянки

 

 

 

 

 

 

 

КАРТА ТОЧОК ДОСТУПУ БПД

Де в Україні отримати якісну правову допомогу?                                              

Насамперед це - в наших регіональних, місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги. Також є багато різнопрофільних громадських організацій, та неурядових провайдерів надання правової допомоги. Їхні адреси та іншу інформацію можна знайти на Всеукраїнській карті правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги

 

ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ БАТЬКІВСТВА

Інформує  Ямпільське  бюро  правової  допомоги:

Згідно зі ст. 52 Конституції України діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбічи поза ним. Ніякихморальних та правовихобмежень будь-які діти незнають. Права та обов'язкиматері, батька і дитиниґрунтуються на походженнідитини від них, засвідченому державними органами реєстрації актів цивільного стану в установленому законом порядку.

 

НА БАЗІ ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЮВАВ ДИСТАНЦІЙНИЙ ПУНКТ КОНСУЛЬТУВАННЯ

З метою надання безоплатної правової допомоги 07 серпня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора на базі Ямпільської районної філії Сумського обласного центру зайнятості надавала безоплатні правові консультації. На консультацію до фахівця бюро звернулось дві особи з питань сімейного права, а саме, щодо правила виїзду з дитиною за межі України

 

 

ПРО «ЧЕСНУ ПЛАТІЖКУ» РОЗПОВІДАЛИ БЕЗРОБІТНИМ В СМТ ЯМПІЛЬ

У межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» проводиться правопросвітницька кампанія "Чесна платіжка". Так, 2 серпня начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів правопросвітницький семінар для осіб, які перебувають на обліку в Ямпільській районній філії Сумського обласного центру зайнятості на тему: «Чесна платіжка»

 

 

 

 

У СМТ ЯМПІЛЬ ВІДБУВСЯ ЗАХІД ПРИСВЯЧЕНИЙ ПИТАННЯМ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ

З метою інформування громадян про виборчі права під час парламентських виборів 18 липня очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів тренінг для голів та секретарів селищних і сільських рад Ямпільського району на тему: « Я маю право голосу ». 

 

 

 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ЛЮДЯМ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Фахівці Ямпільського бюро правової допомоги звертають увагу мешканців громади, що особи люди з інвалідністю, люди похилого віку або інші категорії соціально незахищених осіб, які з об’єктивних причин не в змозі відвідати бюро правової допомоги, можуть отримати адресні правові консультації. Це значно полегшить доступ людей до правової допомоги. Так, 17 липня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора здійснила візит до громадянки з обмеженими фізичними можливостями, яка проживає в смт Свеса. 

 

 

НА ДОПОМОГУ ВИБОРЦЯМ. КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ВІД ЯМПІЛЬСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України.
І якщо ви на день виробів не будете перебувати за місцем вашої реєстрації - заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб тимчасово змінити своє місце голосування.
Нагадуємо, що звернутися із заявою про зміну місця голосування слід до 15 липня 2019 року включно.

 

 

 

ОНЛАЙН -КАЛЬКУЛЯТОР РОЗРАХУНКУ ЧЕСНОЇ ПЛАТІЖКИ

На сайтах Урядового порталу та Міністерство юстиції України з’явився калькулятор розрахунку чесної платіжки.

Скориставшись ним, ви можете дізнатися, чисправедливою є вартість тепла та гарячої води у вашомурегіоні, та скількивизекономите, оплачуючивартістьпослуг за новими тарифами.

Онлайн-калькулятор доступний за посиланням  ➡️https://minjust.gov.ua/pages/calc-service

 

В УКРАЇНІ З 1 ЛИПНЯ ЗРІС ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ

В Україні з 1 липня зріс прожитковий мінімум. Тепер він для працездатних громадян становить 2007 гривень, для непрацездатних – 1564 гривні

У зв'язку з цим повідомляємо, яка сума середньомісячного доходу дозволяє громадянам мати право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в складанні позовних заяв та представництві в суді. Це відповідно 4014 грн для працездатних осіб і 3128 грн для осіб, які втратили працездатність.

 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В ДІЇ

Люди з інвалідністю, люди похилого віку або інші категорії соціально незахищених осіб, які з об’єктивних причин не в змозі відвідати Ямпільське бюро правової допомоги, можуть отримати адресні консультації, а це в свою чергу значно полегшує доступ людей до правової допомоги. Так, 25 червня за попередньою домовленістю головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора здійснила візит в смт. Свесса Ямпільського району до громадянки з обмеженими фізичними можливостями. 

Під час надання правової допомоги фахівець бюро правової допомоги надала правову консультацію щодо визначення додаткового строку для прийняття спадщини. 

 

ЗАХИСТ ПРАВ ТА СВОБОД ЗАСУДЖЕНИХ ОСІБ

Безліч питань виникає у клієнтів пробації з приводу відповідальності за наявність заборгованості зі сплати аліментів, блокування рахунків, на які поступають кошти, призначені як соціальні виплати, та турбують інші актуальні правові питання сьогодення. Саме з метою надання ґрунтовних відповідей та фахової інформації з даних питань, 18 червня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора спільно з фахівцями Ямпільського міжрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області на базі Ямпільського районного сектору філії Центру пробації в Сумській області провели круглий стіл на тему: «Захист прав та свобод засуджених осіб». Під час круглого столу фахівець бюро Альбіна Полтора зосередила увагу присутніх на можливостях бюро правової допомоги з зазначених питань, наголосивши на тому, що правові послуги можливо отримати безоплатно, достатньо лише звернутися до бюро. 

 

 

 

 

 

 

ДЛЯ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ МІСТА ДРУЖБИ ПРОВЕДЕНО ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ СЕМІНАР

Кожна людина має природне невід’ємне і непорушне право на охорону здоров’я. Суспільство і держава відповідальні перед сучасними і майбутніми поколіннями за рівень здоров’я і збереження генофонду народу України

Напередодні професійного свята – Дня медичного працівника очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський 13 червня користуючись нагодою привітав медичних працівників Дружбівського центру первинної медико-санітарної допомоги зі святом та провів для них правопросвітницький семінар на тему: «Правові питання у роботі закладу охорони здоров'я».

 

СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ ПРАВ ГРОМАДЯН

З метою підвищення правової спроможності громадян, поширення інформації про безоплатну правову допомогу та надання індивідуальних консультацій і роз’яснень з правових питань 10 червня на базі Ямпільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області відбувся семінар на тему : «Особливості надання правової допомоги при зверненні громадян»

 

 

 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД В ТАБОРІ ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ З ДЕННИМ ПЕРЕБУВАННЯМ СВЕСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 «ЛІЦЕЙ»

Україна є однією з країн, що ратифікувала Конвенцію про права дитини в 1991році. Саме ця Конвенція визначає, які права мають діти в нашій країні та вказує на обов'язки батьків, які несуть відповідальність за своїх дітей і поважає їхнє право керувати дитиною в межах даної Конвенції

5 червня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора в пришкільному таборі відпочинку дітей з денним перебування Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей» провела правопросвітницький семінар на тему: «Права дитини в сім’ї».

 

 

ВУЛИЧНЕ ІНФОРМУВАННЯ НАСЕЛЕННЯПРО СИСТЕМУ БПД

З метою підвищення інформаційно-роз’яснювальної роботи та правової обізнаності мешканців смт Свеса головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела вуличне інформування про право громадян на безоплатну правову допомогу

В умовах сьогодення інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав є досить актульним, адже сприяє залученню до правової активності та правосвідомоїповедінки.                                                           

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД НА ТЕРИТОРІЇ СВЕСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

З метою підвищення правової спроможності громадян, поширення інформації про безоплатну правову допомогу та надання індивідуальних консультацій і роз’яснень з правових питань 30 травня головним спеціалістом Ямпільського бюро правової допомоги Альбіною Полтора було здійснено робочий візит до смт Свеса Ямпільського району

У ході робочого візиту, на базі селищної ради було проведено прийом громадян. З метою отримання первинної безоплатної правової допомоги звернулось троє мешканців населеного пункту, які мали змогу задати актуальні для них питання зі спадкового, цивільного, сімейного права та отримати кваліфіковані і обґрунтовані відповіді на них.

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА – ВАЖЛИВЕ ПІДҐРУНТЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ПРАВОСЛУХНЯНОЇ ПОВЕДІНКИ СУБ’ЄКТІВ ПРОБАЦІЇ

З метою обговорення усіх можливих напрямків співпраці: надання правової допомоги, підвищення правової свідомості суб’єктів пробації та вирішення актуальних проблем та потреб 27 травня на базі Ямпільської районної адміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему : «Взаємодія та співпраця з органами пробації та забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги».

У даному заході взяли участь фахівці бюро правової допомоги та співробітники Ямпільського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області – начальник сектору Світлана Менькова та старший інспектор сектору Дмитро Єщенко. 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ НА БАЗІ СМТ СВЕСА

З учнями Свеської спеціалізованої школи I-III ступенів №2 «ліцей» працівник Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора говорила на тему булінгу та домашнього насильства, натомість відвідувачам Свеської районної бібліотеки розповіла про правові аспекти відповідального батьківства

Працівник бюро правової допомоги поінформувала школярів про види відповідальності за вчинення насильства та булінгу, про права дітей, а також ознайомила учнів з грою «Важниця правова», яка дає корисні підказки з українського законодавства, які можуть допомогти у різних життєвих ситуаціях. 

 

ПРО ПРАВОВІ ОСНОВИ ОХОРОНИ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я РОЗПОВІДАЛИ ОСОБАМ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ОБЛІКУ В ЯМПІЛЬСЬКІЙ РАЙОННІЙ ФІЛІЇ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Щороку, відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести, напередодні свого сторічного ювілею, заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці»

 

 

 

УЧАСТЬ ПРАЦІВНИКА ЯМПІЛЬСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В ЗАХИСТІ ПРАВ ДИТИНИ

З метою результативного вирішення проблеми виховання та всебічного розвитку дітей, здійснення соціального захисту їх прав та інтересів 13 травня на базі Ямпільської районної державної адміністрації було проведено чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

На засіданні комісії розглядались питання про доцільність позбавлення батьківських прав, про визначення місця проживання малолітньої дитини з батьком та розгляд звернення щодо участі у вихованні дітей батька( для реєстрації місця проживання дітей за місцем реєстрації матері).

 

 

УЧНЯМ СВЕСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 «ЛІЦЕЙ» РОЗПОВІЛИ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНІХ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ

У підлітків завжди виникає бажання стати незалежним, спробувати щось нове. Це природно і навіть корисно для підлітка – все це частина дорослішання. Але така поведінка може призвести до порушення прав інших дітей та закону. Тож, 6 травня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький захід для учнів Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей» на тему: «Відповідальність неповнолітніх за правопорушення»

 

 

 

УЧАСТЬ ПРАЦІВНИКА ЯМПІЛЬСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В ЗАСІДАННІ КОМІСІЇ З ЗАХИСТОМ ПРАВ ДИТИНИ

З метою результативного вирішення проблеми виховання та всебічного розвитку дітей, забезпечення інтересів кожної дитини, яка зростає та виховується в сімейному оточенні, реалізації її права на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист 18 квітня на базі Ямпільської районної державної адміністрації було проведено чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини 

 

 

ДЛЯ БЕЗРОБІТНИХ В СМТ ЯМПІЛЬ ПРОВЕЛИ СЕМІНАР «БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА – СОЦІАЛЬНА ПРОГРАМА УРЯДУ. ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ»

У рамках співпраці та з метою розширення можливостей доступу до безоплатної правової допомоги для громадян, 11 квітня очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир ЛЯЩЕВСЬКИЙ провів семінар для безробітних на базі Ямпільської районної філії Сумського обласного центру зайнятості на тему: «Безоплатна правова допомога – соціальна програма уряду. Закон України «Про безоплатну правову допомогу»

 

 

КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ: «ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ»

Що таке булінг (цькування)? Які його прояви? Які причини та наслідки булінгу ? Як правильно реагувати вчителю/вчительці, учню/учениці, коли він/вона стають учасниками ситуації? Як організувати системну роботу з протидії та попередження булінгу (цькування) в закладі освіти? Який алгоритм дій у разі його виявленні? До кого звертатись по допомогу? На ці та інші питання 9 квітня відповідав начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимр Лящевський, під час круглого столу який відбувся на базі відділу освіти Ямпільської районної державної адміністрації.

 

 

 

СТУДЕНТАМ СВЕСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ РОЗПОВІЛИ ПРО КОРИСТЬ І ШКОДУ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ ТА НАВЧАЛИ ЗА ДОПОМОГОЮ ГРИ «ВАЖНИЦЯ ПРАВОВА»

Однією з основних ознак розвитку сучасного суспільства є стрімкий розвиток комп’ютерних інформаційних технологій. Сьогодні Інтернет став невід’ємною частиною нашого життя. Проте слід зазначити, що мережа Інтернет дає не тільки можливість для розвитку здібностей, покращення знань та розширення кола інтересів, але й містить у собі реальні загрози для дорослих, а особливо для дітей, оскільки психіка дітей вразливіше за психіку дорослих. Так, 3 квітня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела семінар для студентів, які навчаються у Свеському професійному аграрному ліцеї на тему: «Соціальні мережі: користь і шкода». 

 

 

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ РАДНИКІВ

Якщо Вам небайдужий розвиток Вашої громади, Ви розумієте її проблеми, прагнете змін і готові докладати зусиль на допомогу громаді, запрошуємо Вас взяти участь у конкурсі і долучитися до команди громадських радників!

Громадські радники розуміють правові проблеми та перенаправляють до компетентної інституції або надають правову інформацію, яка допоможе людині самостійно розв’язати свою проблему.

 

 

 

У СИСТЕМІ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ СТВОРЮЄТЬСЯ НАГЛЯДОВА РАДА

Рішенням Уряду запроваджується нова форма управління системою безоплатної правової допомоги. Буде створена Наглядова рада Координаційного центру з надання правової допомоги. Такі зміни покликані нівелюватиризикивпливуна роботу системи, гарантувати для громадян якісну правову допомогу.

«Ми запускаємо сьогодні цей процес для того, щоб дійсно українська система безоплатної правової допомоги булаоднією з найкращих у світі. І найголовніше – щоб українські громадяни щороку, без будь-якого політичного впливу і маніпуляцій отримували якісний захист від держави через систему безоплатної правової допомоги», – зазначив Міністрюстиції України Павло Петренко.

 

 

 

В СМТ. СВЕСА ВІДБУВСЯ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД НА ТЕМУ: «ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ»

На сучасному етапі розвитку економіки проблема захисту прав споживачів є надзвичайно актуальною. Сьогодні один з основних принципів будь–якого демократичного суспільства є захист прав людини, як споживача. Ця умова є необхідною і об’єктивною закономірністю розвитку та однією з найважливіших ознак такого суспільства. У суспільстві з ринковою економікою, що ґрунтується на рівності всіх форм власності, громадянин стає центральною постаттю, підвищується його ініціативність та самостійність в утвердженні свого статусу. Водночас громадянин в умовах жорсткої конкуренції суб’єктів підприємництва потребує особливого захисту, коли виступає набувачем, замовником (споживачем) товарів, робіт та послуг, що ними надаються.

 

 

МОБІНГ: НОВІ ПРАВИЛА ВЗАЄМИН У ТРУДОВОМУ КОЛЕКТИВІ

Зухвалі жарти стосовно колег по роботі можуть призвести до накладання штрафу в розмірі від 850 до 1700 грн. Також пропонують установити відповідальність і для керівника підприємства за замовчування конфлікту

Саме такі зміни пропонуються в проекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу» (№10118).

Зокрема, народні обранці планують визначити мобінг як діяння учасників трудових відносин, які полягають у психологічному, фізичному або економічному насильстві. Також установлюється адміністративна відповідальність за такі дії шляхом унесення відповідних змін до Кодексу про адміністративні правопорушення. Так, за мобінг від колег по цеху можливе накладання штрафу у розмірі від 850 до 1700 грн.

 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД ДЛЯ УЧНІВ СВЕСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ№2 «ЛІЦЕЙ»

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінгу. 13 березня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела семінар в Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №2 «ліцей» на тему: «СтопБулінг».Булінг — це якщо: людині завдали болю, принизили фізично або словесно; така поведінка повторюється, хоча може статися й один раз; це було зроблено навмисно; людина, якій заподіяли шкоду, не може сама захистити себе. 

 

 

ПРО ГЕНДЕРНУ РІВНІСТЬ ГОВОРИЛИ НА БАЗІ ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Рівноправна участь жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства та держави є важливою умовою й гарантією утвердження демократії в Україні. Ґендерна рівність займає центральне місце у системі прав людини та серед цінностей Організації Об’єднаних Націй (ООН).

Одним з фундаментальних принципів Статуту ООН, який було прийнято світовими лідерами у 1945 році, є «рівні права чоловіків та жінок», а також захист та просування прав жінок, як відповідальність кожної держави

 

УЧАСТЬ ПРАЦІВНИКА ЯМПІЛЬСЬКОГО БЮРО У ЗАСІДАННІ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ДИТИНИ

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, 25 лютого на базі Ямпільської районної державної адміністрації було проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини.

На засіданні комісії розглядались питання про стан виконання батьківських обов’язків по відношенню до дітей та перегляд і затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей Ямпільської районної державної адміністрації.

 

 

СІЧНЕВИЙ ВИПУСК ДАЙДЖЕСТУ СИСТЕМИ БВП

 

 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ТА ВІДВІДУВАЧІВ ЯМПІЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

В Україні особи з інвалідністю відносяться до категорії осіб, які потребують додаткових гарантій і підтримки від держави. Особливо це стосується дітей. Так, 20 лютого головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела семінар на базі Ямпільського районному центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю

 

 

 

 

 

МОБІЛЬНИЙ ПУНКТ КОНСУЛЬТУВАННЯ ПРАЦЮВАВ НА БАЗІ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Проблема сирітства — одна з найбільших в Україні в межах інституту сім’ї, саме тому, згідно з українським законодавством, усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і провадиться для забезпечення стабільних та гармонійних умов життя дитини. 19 лютого на базі служби у справах дітей Ямпільської районної державної адміністрації керівник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський та начальник служби у справах дітей Ямпільської РДА Оксана Левченко провели консультування для осіб, які потребують правової допомоги

 

 

 

 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ЛЮДЯМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Фахівці Ямпільського бюро правової допомоги звертають увагу мешканців громади, що люди з інвалідністю, люди похилого віку або інші категорії соціально незахищених осіб, які з об’єктивних причин не в змозі відвідати бюро правової допомоги, можуть отримати адресні правові консультації. Це значно полегшить доступ людей до правової допомоги. Так, 14 лютого головним спеціалістом Ямпільського бюро правової допомоги Альбіною Полтора було здійснено адресну правову допомогу особі з обмеженими фізичними можливостями, яка проживає в с. Орлівка.

 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЯМПІЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Шлюб та сім’я історично зумовлена, санкціонована й регульована суспільством форма людських взаємин, яка визначає їхні взаємні права та обов'язки, а також їхні права та обов'язки щодо дітей. Так, 12 лютого керівник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів семінар для працівників центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді на тему: «Особисті немайнові права та обов’язки подружжя».

Начальник бюро наголосив, що подружжя, яке перебуває в зареєстрованому шлюбі, набуває особистих немайнових прав та обов’язків. Особисті немайнові права та обов’язки – це такі, що не мають майнового змісту. В основу регулювання особистих немайнових відносин між подружжям покладено принципи рівності при набутті та здійсненні особистих немайнових прав та обов’язків.

 

 

СПІВПРАЦЯ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ТА ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Право на працю в Україні реалізується переважно шляхом укладання трудового договору між працівником та роботодавцем. Водночас чимало цивільно-правових договорів теж засновано на трудовій діяльності. Тому, 6 лютого фахівець Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела семінар для осіб, які перебувають на обліку в Ямпільській Районній Філії Сумського обласного центру зайнятості на тему: «Основні відмінності трудового договору від цивільно-правових договорів».

 

 

 

РЕЄСТРАЦІЯ ТА ЗНЯТТЯ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ («ПРОПИСКА ТА ВИПИСКА») В УКРАЇНІ

4 квітня 2016 року в Українізмінилися правила реєстрації місцяпроживання. Відбулосяце у зв’язку з внесеннямзмін до Закону України «Про свободу пересування та вільнийвибірмісцяпроживання в Україні» та затвердженнямнових Правил реєстрації місця проживання (Постанова КМУ №207 від 02.03.2016 р.)

Головноювідмінністю нового порядку стало те, щореєстраційнідіїтеперздійснюють не органиміграційноїслужби як булораніше, а органимісцевогосамоврядування.

У цій статті наведено основніположеннянових правил і процедур «прописки» і «виписки» в Україні в 2016 році.

 

 

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ БЕЗРОБІТНИХ

У сучасних умовах застійної економічної кризи сформувався не дуже сприятливий клімат на українському ринку праці. Безробіття – один із головних соціальних ризиків, що підстерігає людину у сучасному суспільстві. Багато осіб з даної категорії потребує правової допомоги у вирішенні питань, що лежать у площині трудового законодавства. Наприклад, з питань працевлаштування, звільнення, переведення, відновлення втрачених документів тощо.

 

 

ПРО ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ ТА НА ЛЬОДУ ГОВОРИЛИ В СМТ ЯМПІЛЬ

Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами іноді заважають дороги та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку. Як поводити себе під час снігопаду та ожеледиці, щоб не потрапити до травмпункту 30 січня керівник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів семінар для працівників відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської районної державної адміністрації на тему: «Правила поведінки під час ожеледиці та на льоду»

 

 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД У СВЕСЬКІЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНІЙ ШКОЛІ №2 «ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ В ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

Булінг – достатньо нове поняття в нашому житті, але явище, яке воно визначає, на жаль, нам добре і давно всім відоме. В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» 23 січня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела тренінг для учнів 6- х класів Свеської спеціалізованої школи №2 на тему: «Протидія булінгу в шкільному середовищі». «Булінг – це специфічна форма агресивної поведінки, коли учень повторно чи постійно зазнає негативних дій з боку одного чи більше інших учнів. Булінг – це не просто бешкет та пустощі. Це особлива форма взаємовідносин, яка ґрунтується на дискримінації, насильстві та агресії. Основними видами шкільного булінгу є: фізичний булінг – штовхання, підніжки, зачіпачання, бійки, нанесення тілесних ушкоджень тощо, економічний булінг – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.

 

 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА – ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ!

Якщо людина з об’єктивних причин не може звернутися в бюро правової допомоги фахівці прибудуть за адресою клієнта для особистого спілкування. 22 січня очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський надав адресну безоплатну правову допомогу з питання щодо встановлення права власності на спадкове майно, громадянці з обмеженими фізичними можливостями, яка не мала змоги особисто прибути до бюро правової допомоги.

Адресна правова допомога для таких категорій громадян активно практикується фахівцями Ямпільського бюро правової допомоги. Під час зустрічі клієнту було роз’яснено порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Оскільки, для того, щоб оформити спадщину необхідно подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса в шестимісячний термін, разом із заявою спадкоємець повинен подати певний пакет документів, наприклад: свідоцтво про смерть спадкодавця (оригінал та копія) та виписку з будинкової книги, довідку з останнього місця проживання спадкодавця; паспорт спадкоємця; правовстановлюючі документи на все успадковане майно (договори дарування, купівлі-продажу, передачі житла у власність і т.д.). Спадкування за законом зобов'язує спадкоємців подати також документи, що підтверджують спорідненість зі спадкодавцем (свідоцтво про народження/усиновлення, про шлюб).

 

 

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ

19 січня 2019 в Україні набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу «цькуванню» .

Відповідно до тексту закону, булінгом вважатимуться дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи не повнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могло бути чи було заподіяно шкоду психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

 

ПРО ОСНОВНІ ТРУДОВІ ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ ГОВОРИЛИ В ЯМПІЛЬСЬКОМУ РАЙОННОМУ ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

Проведення інформаційних правопросвітницьких семінарів є важливою частиною роботи Ямпільського бюро правової допомоги, адже широка поінформованість громадськості стимулює підвищення рівня правової поінформованості населення щодо захисту своїх прав. Так, 15 січня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела семінар для осіб, які перебувають на обліку в Ямпільському районному центрі зайнятості на тему: «Основні трудові права працівників».

 

 

 

СЕМІНАР ДЛЯ ОСІБ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ОБЛІКУ В РАЙОННОМУ ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

З метою підвищення правових знань населення 3 січня начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів семінар для осіб, що знаходяться на обліку в Ямпільському районному центрі зайнятості на тему: «Загальнонаціональний проект « Я МАЮ ПРАВО!». 

 

 

 

 

СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ ЗАХИСТУ ПРАВ УЧАСНИКІВ АТО

У межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела робочу зустріч з керівництвом Ямпільського районного військового комісаріату. 

Під час зустрічі були обговорені питання, які стосувалися пільг учасникам бойових дій та особам прирівняним до них, реалізація права учасників АТО на землю та житло. У ході зустрічі було підписано меморандум про співпрацю. Також було проведено прийом громадян з особистих питань правового характеру. 

 

 

 

У СМТ ЯМПІЛЬ БУЛО ПРОВЕДЕНО ВУЛИЧНЕ ІНФОРМУВАННЯ

З метою запобігання випадків правової незахищеності громадян та поширення серед громадян інформації про систему безоплатної правової допомоги, 20 грудня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела вуличне інформування cеред мешканців смт Ямпіль.

 

 

 

 

 

 

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ПЛАТФОРМИ ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ «WIKILEGALAID»

13 грудня 2018 року відбулася презентація довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid».

«WikiLegalAid» - це довідковo-інформаційна платформа правових консультацій, яка дає можливість знайти відповіді на найактуальніші правові питання.

Вона була створена з метою надання якісних правових консультацій співробітниками системи безоплатної правової допомоги. Зараз скористатися можливостями платформи «WikiLegalAid» може кожен, хто має доступ до мережі Інтернет.

 

 

 

ТВОЇ ПРАВА – ТВІЙ ЗАХИСТ

Відповідно до плану заходів щодо проведення Всеукраїнського тижня права, з метою запобігання випадків правової незахищеності громадян та поширення серед громадян інформації про систему безоплатної правової допомоги, 12 грудня начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський на базі Ямпільського районного центра зайнятості провів інформаційно-тематичний семінар для безробітних на тему: «Твої права - твій захист».

 

 

 

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД НАСИЛЬСТВА

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і глузувань. Насильство у школі – буденна реальність для багатьох учнів у всьому світі. Знущання, образи – все це негативно впливає на школяра та його успіхи в навчанні. Що можна зробити, аби зупинити булінг, дізналися учні ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей» 

Так, 10 грудня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький семінар для учнів на тему: «Як захистити себе від насилля».

 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ НА ТЕРИТОРІЇ ОРЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

З метою підвищення правових знань сільського населення керманич Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський 5 грудня провів семінар для працівників Орлівської сільської ради на тему: «Відповідальність за несплату аліментів». 

Фахівець бюро довів до відома присутніх, що 07.12.2017 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який набрав чинності 06.02.2018 року. Закон спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів.

 

 

В ЯМПОЛІ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ

Зважаючи на євроінтеграційний напрям руху, проблема гендерної нерівності в Україні стає дедалі актуальнішою. З метою підвищення поінформованості громадськості з питань гендерної рівності, привернення уваги суспільства до важливості даних питань 29 листопада очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський в Ямпільському районному центрі зайнятості провів семінар на тему: «Права людини та гендерна рівність». 

«Гендерна рівність – рівність прав і можливостей чоловіка і жінки. Це означає, що чоловіки і жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав та однаковий потенціал для здійснення людських прав. Розвиток та вдосконалення законодавства в частині гендерної складової є досить важливим завданням, що поставлено перед нами міжнародною спільнотою. А тому на місцевому рівні ми повинні впроваджувати питання гендерної рівності», – наголосив Володимир Лящевський.

 

 

ВУЛИЧНЕ ІНФОРМУВАННЯ МЕШКАНЦІВ СЕЛИША СВЕСА В РАМКАХ ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО»

З метою підвищення правової обізнаності мешканців смт Свеса головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела інформування громадян щодо можливостей отримати правову допомогу та захистити свої права. Фахівець бюро роз’яснила громадянам: порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги; правові послуги, які вони можуть отримати в бюро правової допомоги; категорії громадян, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

 

ТВОЇ ПРАВА – ТВІЙ ЗАХИСТ

Упродовж життя людину супроводжують закони та право. Закон необхідно знати для того, щоб правильно користуватися своїми правами та добре виконувати обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших осіб. Так, 20 листопада очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський зустрівся зі школярами 10 та 11-х класів Орлівської загальноосвітньої школи I– III ступенів та провів семінар на тему «Твої права – твій захист». 

 

 

 

 

ОГОЛОШЕНО XI КОНКУРС З ВІДБОРУ АДВОКАТІВ, ЯКІ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ ДЛЯ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 06.11.2018 № 3957/7«Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 03 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

 

 

У СМТ ЯМПІЛЬ ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО ДОСТУПНОСТІ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ГРОМАДЯНАМ

У рамках співпраці з територіальними громадами в приміщенні Ямпільської селищної ради відбувся круглий стіл на тему: «Наскільки доступною є безоплатна правова допомога громадянам?».

«Комунікативні заходи є одним із пріоритетів у роботі Ямпільського бюро правової допомоги, вони дозволяють обговорювати питання реалізації правової допомоги в територіальних громадах Ямпільщини, знаходити нові шляхи до покращення роботи, запровадження новацій у діяльності щодо підняття рівня довіри населення до надання безоплатної правової допомоги, прозорості з надання безоплатної правової допомоги, обізнаності населення », – зазначив очільник бюро Володимир Лящевський.

 

 

СПІВПРАЦЯ З ОРГАНАМИ ОСВІТИ ЯМПІЛЬЩИНИ

Продовжується тісна співпраця Ямпільського бюро правової допомоги та відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської райдержадміністрації. Так, 5 листопада начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів робочу зустріч з працівниками відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської райдержадміністрації. Учасники зустрічі обговорили ряд питань щодо планування спільної роботи, та визначили спільні інформаційно-тематичні заходи, які будуть проведені в рамках Всеукраїнського тижня права.

 

 

 

ПРАВОВЕ ІНФОРМУВАННЯ ДЛЯ БЕЗРОБІТНИХ В СЕЛИЩІ СВЕСА

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції по всій Україні у співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги. Тож 2 листопада, в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!», головним спеціалістом Ямпільського бюро правової допомоги Альбіною Полтора було проведено інформаційний семінар для безробітних громадян, які підвищують свою кваліфікацію на базі Свеського професійного аграрного ліцею. 
Під час виступу фахівець бюро повідомила, що метою проекту - є формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та надання механізмів щодо їх захисту. Важливим елементом проекту є створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян.

 

ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН У ВОЗДВИЖЕНСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

З метою підвищення правової спроможності громадян, поширення інформації про безоплатну правову допомогу та надання індивідуальних консультацій і роз’яснень з правових питань, 29 жовтня очільник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський відвідав Воздвиженську сільську раду, де провів виїзний прийом громадян.

З-поміж актуальних питань, які турбували жителів сільської громади, можна виокремити: видачу повторного свідоцтва про народження, реєстрацію права власності на земельну ділянку, перелік необхідних документів для приватизації житла та переоформлення землі. На всі питання були надані вичерпні відповіді та аргументовані роз’яснення чинного законодавства.

 

СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ ЗАХИСТУ ПРАВ ДИТИНИ

Продовжується тісна співпраця Ямпільського бюро правової допомоги та служби у справах дітей Ямпільської районної державної адміністрації.

23 жовтня начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський спільно з працівниками служби у справах дітей Ямпільської районної державної адміністрації взяв участь у круглому столі на тему: «Охорона дитинства, захист від насильства у сім’ї. Можливості медіації».

 

 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД НА ТЕРИТОРІЇ СВЕСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ЛІКАРНІ

З метою проведення правопросвітницької роботи в лікувальних установах 19 жовтня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора для працівників Комунального закладу «Ямпільська ЦРЛ» Свеська лікарня провела правопросвітницький захід на тему: «Бюро правової допомоги. Переваги та можливості». 

«Кожен громадянин, який звертається до бюро правової допомоги може отримати безоплатну правову інформацію, консультацію і роз’яснення з правових питань, а також скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України. Соціально незахищені громадяни (люди, що мають дохід менше прожиткового мінімуму, інваліди, учасники бойових дій, в тому числі АТО, діти-сироти тощо) одночасно мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання документів необхідних для захисту прав особи в суді, представництво інтересів особи. Але основна мета бюро правової допомоги спрямована на підвищення правової грамотності населення», – поінформувала Альбіна Полтора. 

 

У СМТ ЯМПІЛЬ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-НАВЧАННЯ СІЛЬСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ ГОЛІВ РАЙОНУ

В рамках навчання представників органів місцевого самоврядування на базі Ямпільської районної державної адміністрації відбувся плановий семінар-навчання з головами та секретарями селищних і сільських рад району. У даному заході взяв участь начальник Ямпільського бюро безоплатної правової допомоги Володимир Лящевський. Зокрема, у рамках проведення правопросвітницької роботи, присутніх проінформовано про організаційно-правові основи діяльності бюро правової допомоги.
Під час семінару розглядалися питання здійснення повноважень відповідальними особами органів місцевого самоврядування щодо надання нотаріальних послуг, доведення до громадян інформації про видачі ID-карток, зміни щодо державної реєстрації народження, шлюбу, зміни прізвища та здійснення осіннього призову до лав Збройних сил України.

 

ПРО ПРАВА ЗАХИСНИКІВ ГОВОРИЛИ В ЯМПІЛЬСЬКОМУ РАЙОННОМУ ВІЙСЬКОВОМУ КОМІСАРІАТІ

Ямпільський районний військовий комісаріат є структурним підрозділом Збройних сил України та виконує завдання за призначенням щодо комплектування ЗСУ для оборони Батьківщини. 
Тому, напередодні свята, 12 жовтня в Ямпільському військовому комісаріаті начальником Ямпільського бюро правової допомоги Володимиром Лящевським був проведений інформаційний семінар для працівників РВК на тему : «Права захисників України». Користуючись нагодою Володимир Лящевський привітав присутніх та зазначив, що відповідно до Указу Президента України 14 жовтня відзначається День захисника Вітчизни. В цей день, православні християни відзначають Покрову пресвятої Богородиці, а також ця дата є Днем українського козацтва.

 

У СВЕСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ АГРАРНОМУ ЛІЦЕЇ ВІДЗНАЧИЛИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ!

Всесвітній день вчителя — це професійне свято працівників освіти України, яке відзначається щороку у першу неділю жовтня. Тому, напередодні свята, 5 жовтня, головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора привітала викладачів ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей» зі святом та провела семінар на тему: «Система безоплатної правової допомоги». 
Під час заходу присутні були ознайомлені із можливістю отримання безоплатної правової допомоги, порядком надання первинної та вторинної правової допомоги, категорією осіб, які мають право на отримання вторинної правової допомоги. 

  

 

В СМТ. ЯМПІЛЬ ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ : «ШКІЛЬНИЙ БУЛІНГ, ОСНОВНІ ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ»

В смт. Ямпіль відбувся круглий стіл на тему : «Шкільний булінг, Основні шляхи подолання»

Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника або однокласниці – є ознаками нездорових стосунків, які можуть привести до цькування – регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців та педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – булінг.

 

НА БАЗІ СВЕСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО АГРАРНОГО ЛІЦЕЮ ПРАЦЮВАВ МОБІЛЬНИЙ ПУНКТ КОНСУЛЬТУВАННЯ

Мешканців смт. Свеса, а також викладачів та студентів Свеського професійного аграрного ліцею інформували про зміст та ключові завдання загальнонаціонального правопросвітницького проекту " Я МАЮ ПРАВО!". Одним зі способів розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги є організація мобільних і дистанційних консультаційних пунктів. 

 

 

 

 

У СВЕСЬКІЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНІЙ ШКОЛІ №2 ПРОВЕДЕНО ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКІЙ ЗАХІД «СТОП БУЛІНГ!»

Булінг є однією із форм насильства. Насильство – застосування агресивних, жорстоких дій однієї людини стосовно до іншої, що порушують права і свободи особистості та завдають шкоди фізичному, психічному, моральному здоров’ю. Насильство у школі – буденна реальність для багатьох людей в усьому світі. Переслідування, знущання, погрози онлайн, образи – все це негативно впливає на школяра та його успіхи в навчанні. Насильство є демонстрацією сили і бажанням здобути цілковитий контроль та владу над іншою стороною. 20 вересня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопроосвітницький захід у Свеській спеціалізованій школі №2 «ліцей» на тему: «Стоп Булінг!». 

 

ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ МАЮТЬ ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

У сучасних умовах інформаційно-правові послуги користуються усе більшим попитом, тому важливо використовувати всі доступні форми для отримання громадянами правових знань. 12 вересня начальник Ямпільське бюро правової допомоги Володимир Лящевський взяв участь в круглому столі для внутрішньо переміщених осіб на базі управління соціального захисту населення Ямпільської РДА. 

 

 

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА - ЗАВЖДИ ПОРУЧ

Пропонуємо переглянути відео-ролик за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=v1aBp39OoAY&list=PLWwJzoiiHnWbcayBJaFFIa43Ed9Q_7XI8

 

 

 

 

 

 

ПРО ОСНОВНІ УМОВИ УКЛАДАННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ ІНФОРМУВАЛИ БЕЗРОБІТНИХ В СМТ. ЯМПІЛЬ

В рамках співпраці, та з метою надання правових послуг та роз’яснень чинного законодавства на базі Ямпільського районного центру зайнятості для безробітних постійно організовуються інформаційні семінари. 

30 серпня в Ямпільському центрі зайнятості відбувся черговий семінар для осіб, що перебувають на обліку, як безробітні на тему: «Укладання трудового договору». В ході семінару, фахівець бюро правової допомоги повідомила, що відповідно до ст. 43 Конституції України кожна людина має право на працю, тобто, можливість заробляти собі на життя роботою, яку вона вільно обирає, або на яку вільно погоджується. З дня прийняття на роботу та оформлення трудового договору на підприємстві, установі,організації або з фізичною особою починаються трудові відносини з працівником.

 

МОБІЛЬНИЙ ПУНКТ КОНСУЛЬТУВАННЯ ПРАЦЮВАВ У ВІДДІЛІ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Організація мобільних і дистанційних консультаційних пунктів є одним зі способів розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги. 28 серпня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги» Альбіна Полтора відвідала відділ служби у справах дітей Ямпільської районної державної адміністрації. З метою отримання безоплатної первинної правової допомоги звернулося дві особи з питань сімейного права, а самим актуальним для них було питання, щодо сплати аліментів на дитину. 

 

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В ДІЇ НА ТЕРИТОРІЇ СВЕСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

З метою інформування населення Ямпільського району про діяльність бюро правової допомоги, види правових послуг які можливо отримати безоплатно при зверненні до бюро, 22 серпня головним спеціалістом Ямпільського бюро правової допомоги Альбіною Полтора здійснено робочий візит до смт. Свеса Ямпільського району.
В ході робочого візиту, на базі селищної ради було проведено прийом громадян. З метою отримання первинної безоплатної правової допомоги звернулось двоє мешканців населеного пункту, яких цікавили питання такі питання: порядок визнання права власності на житловий будинок (домоволодіння) в порядку спадкування;

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ БЕЗРОБІТНИХ

В сучасних умовах застійної економічної кризи сформувався не дуже сприятливий клімат на українському ринку праці. Безробіття – один із головних соціальних ризиків, що підстерігає людину у сучасному суспільстві. 16 серпня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора в Ямпільському центрі зайнятості провела правопросвітницький семінар для осіб, які перебувають на обліку, як безробітні та осіб, які шукають роботу на тему: «Система надання безоплатної правової допомоги в Україні».

Під час семінару фахівець розповіла про систему надання безоплатної правової допомоги, детально висвітлила ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» та діяльність і функції які виконує бюро правової допомоги. 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ СЕМІНАР «Я МАЮ ПРАВО!» ДЛЯ АГРАРІЇВ ЯМПІЛЬЩИНИ

З метою посилення співпраці, реалізації основних напрямів надання безоплатної правової допомоги, убезпечення громадян від агрорейдерства 9 серпня був проведений семінар для представників аграрного сектору, органів місцевого самоврядування та жителів громади.
Захід відбувся в відділі агропромислового розвитку Ямпільської районної державної адміністрації в рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

 

 

 


СВОЇ ПРАВА ТИ ДОБРЕ ЗНАЙ, АЛЕ Й ПРО ОБОВ’ЯЗКИ НЕ ЗАБУВАЙ

Право, закони супроводжують людину упродовж життя. Щоб правильно користуватися своїми правами і добре виконувати обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, необхідно знати закон.

Учні 3-го класу Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей», ознайомились з основними положеннями Концепції про права дитини, зрозуміли це! 

 

 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!» У ФІНАНСОВОМУ УПРАВЛІННІ ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті, діє загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!».

В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

 

 

 

ПРАВОВА ДОПОМОГА В ДІЇ

Відбулось пленарне засідання позачергової сесії Ямпільської районної ради в якому взяв участь начальник Ямпільського бюро правової допомоги Волидимир Лящевський
25 липня в селищі Ямпіль відбулась позачергова двадцять сьома сесія Ямпільської районної ради сьомого скликання, де було розглянуто одинадцять питань порядку денного. В роботі сесії районної ради та прийнятті важливих рішень взяв активну участь керівник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський. 

 

В СМТ. ЯМПІЛЬ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР «ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ – МІЙ ЗАХИСТ»

Проведення інформаційних правопросвітницьких семінарів є важливою частиною роботи Ямпільського бюро правової допомоги, адже широка поінформованість громадськості стимулює підвищення рівня правової проінформованості населення щодо захисту своїх прав.

Так, 19 липня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела семінар для осіб, що перебувають на обліку в Ямпільському районному центрі зайнятості, як безробітні на тему: «Офіційне працевлаштування – мій захист». Зокрема, фахівець акцентувала свою увагу на такій проблемі, як неофіційне працевлаштування.

 

ПОРЯДОК ПРИМУСОВОГО ЗНЯТТЯ ОСОБИ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Якщо у помешканні проживає особа (не власник, а лише прописана там), то вказану особу можна зняти з реєстрації за її згодою або у судовому порядку.
Особа може знятися з реєстрації добровільно. Для цього за згодою особи необхідно особисто подати заяву про зняття з реєстрації до органів місцевого самоврядування відповідного району.

 

 

 

 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В ДІЇ

Надання адресної безоплатної правової допомоги є одним із пріоритетних завдань Ямпільського бюро правової допомоги. Якщо людина з об’єктивних причин не може звернутися до бюро для надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, працівники бюро прибудуть за адресою клієнта для особистого спілкування. 
Так, 13 липня фахівець Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора здійснила візит в смт. Свеса Сумської області до громадянки з обмеженими фізичними можливостями. Під час надання адресної правової допомоги клієнту були надані консультації відносно порядку вступу в спадщину, строків вступу та процедури оформлення спадщини. На всі питання були надані вичерпні кваліфіковані відповіді.

 

 

 

 

 

 

 

В СМТ. ЯМПІЛЬ ОЗНАЙОМИЛИ БЕЗРОБІТНИХ З ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИМ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИМ ПРОЕКТОМ «Я МАЮ ПРАВО!»

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції по всій Україні у співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції.

Так, 10 липня в рамках проведення інформаційного семінару для безробітних та незайнятих осіб головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора ознайомила присутніх з загальнонаціональним правопросвітницьким проектом Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та системою безоплатної правової допомоги.

 

 

«СТОП! НАСИЛЬСТВО НАД ДИТИНОЮ»

Україна, як і більшість країн світу, переживає негативні соціальні процеси, які супроводжуються значними кризовими змінами у суспільстві

Одним з таких явищ є насильство. Надзвичайно важливою проблемою є - проблема сімейного насильства тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. 

 

 

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ С. ОРЛІВКА

Для забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги, фахівці бюро продовжують здійснювати виїзні прийоми громадян

Так, 3 липня Лящевський Володимир, начальник Ямпільського бюро правової допомоги за раніше погодженим графіком відвідав Орлівську сільську раду, де провів виїзний прийом громадян, а також ряд правопросвітницьких заходів.

 

 

 

 

ПРАВА ДИТИНИ – ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО

Досить тривалий час до думок дитини не прислухались, бо вважали їх незрілими та нераціональними. З плином часу ситуація поступово змінювалась. На початку століття права дитини розглядались, як міри по захисту від рабства, дитячої праці, економічної експлуатації

Так, 25 червня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора провела правопросвітницький захід у Свеській загальноосвітній школі №2 на тему: «Права і обов'язки дитини». Метою цього заходу було підвищення рівня правової культури дітей, а також поінформованості школярів щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту. 

 

 

ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ – ДЖЕРЕЛО ДОДАТКОВОГО ПРИБУТКУ

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру в умовах соціально-економічної ситуації набуває особливого значення. Участь у подібних роботах мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу і є джерелом додаткового прибутку та надає можливість безробітним громадянам ознайомитися з умовами роботи на підприємстві, що позитивно впливає на їх подальше працевлаштування
Так, 18 травня начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів правопросвітницький семінар для осіб, які перебувають на обліку як безробітні та для осіб, які шукають роботу в Ямпільському районному центрі зайнятості, на тему «Громадські роботи. Забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги». 

 

В СМТ ЯМПІЛЬ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР «ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВУ В СІМ’Ї»

У січні 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей. Проводячи роботу щодо посилення правової спроможності територіальних громад фахівці Ямпільського бюро правової допомоги використовують широкий спектр форм співпраці, спрямованої на проведення правопросвітницької роботи, розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та залучення до цього процесу партнерів.

 

 

 

 

 

 

 

ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ НА ЯМПІЛЬЩИНІ 

У перший літній день в Україні, як і у цілому світі, відзначають чудове і радісне свято – Міжнародний день захисту дітей. Цей день у світі вперше почали відзначати у 1950 році. Життя дітей у наш час не у всіх країнах однакове. Громадянські війни та збройні конфлікти і надалі змушують страждати дітей багатьох країн.

Міжнародний день захисту дітей – це нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці – як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства. 

 

 

ЯМПІЛЬСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ НА ЗАХИСТІ ПРАВ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

В сучасних умовах економічної кризи сформувався не дуже сприятливий клімат на українському ринку праці. Безробіття – один із головних соціальних ризиків, що підстерігає людину у сучасному суспільстві

29 травня начальник Ямпільське бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів семінар для осіб, що знаходяться на обліку в Ямпільському районному центрі зайнятості на тему: «Правовий статус осіб з інвалідністю». Під час зустрічі з особами які перебувають на обліку центрі зайнятості, Володимир Лящевський звернув увагу на особливості роботи бюро правової допомоги, а саме: порядок звернення для отримання безоплатної правової допомоги; перелік документів, які потрібно подавати для отримання допомоги; порядок надання адвоката.

 

МОБІЛЬНИЙ ПУНКТ КОНСУЛЬТУВАННЯ ПРАЦЮВАВ В АРХІВНОМУ ВІДДІЛІ ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Одним зі способів розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги є організація мобільних консультаційних пунктів

Ямпільське бюро правової допомоги активно проводить роботу – як у віддалених населених пунктах, так і в місцях перебування людей з обмеженими можливостями, неповнолітніх, інших категорій осіб, яким держава гарантує правову допомогу за кошти державного бюджету. Так 24 травня головний спеціаліст Ямпільського бюро правової допомоги Альбіна Полтора здійснила прийом громадян в архівному відділі Ямпільської РДА.

 

 

 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В ДІЇ ЯМПІЛЬСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Підтримуючи практику надання адресної безоплатної правової допомоги малозабезпеченому населенню з обмеженими фізичними можливостями, начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський 18 травня здійснив візит до громадянки похилого віку, яка проживає у селі Микитівка, яке на даний час перебуває без транспортного сполучення з районним центром.

Керівник бюро надав адресну безоплатну правову допомогу з питання щодо встановлення права власності на спадкове майно, громадянці похилого віку, яка не має змоги особисто прибути до бюро правової допомоги. Адресна правова допомога для таких категорій громадян активно практикується Ямпільським бюро правової допомоги.

 

ПРАВОВА ДОПОМОГА ЖИТЕЛЯМ СЕЛА МИКИТІВКА ЯМПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

З метою підвищення якості надання послуг, поширення доступу громадян, які потребують безоплатної правової допомоги 18 травня начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський здійснив робочий візит до села Микитівка Ямпільського району
В ході виїзного прийому за безоплатною правовою допомогою до фахівця бюро правової допомоги звернулось троє мешканців населеного пункту. Мешканців сільської місцевості цікавили такі питання, як порядок отримання та нарахування житлових субсидій, змін до порядку нарахування субсидій, а також порядок оформлення договорів оренди земельних паїв. Жителям села були надані вичерпні консультації. 

 

ОХОРОНА ПРАЦІ НА ЗАХИСТІ ПРАВ ПРАЦІВНИКІВ

Законодавство України з охорони праці передбачає реалізацію комплексу правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. 
Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці цьогорічний Всесвітній день охорони праці відбувається під девізом «Захищене та здорове покоління». Так, 15 травня начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів правопросвітницький cемінар для осіб, які перебувають на обліку в Ямпільському районному центрі зайнятості на тему «Охорона життя і здоров’я працівників».

 

В СМТ. ЯМПІЛЬ ІНФОРМУВАЛИ ЗАСУДЖЕНИХ ПРО ЗАХИСТ ПРАВ

Засуджені, які перебувають на обліку в Ямпільському районному секторі з питань пробації дізналися як захистити свої права та порядок реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу.
Так з метою підвищення загального рівня правової культури, правової свідомості, набуття необхідного рівня правових знань, формування поваги до права 7 травня начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський спільно з начальником Ямпільського районного сектору з питань пробації Світланою Меньковою провели інформаційний семінар для засуджених на тему: «Реалізація та захист прав людини».

 

 

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС З ВІДБОРУ АДВОКАТІВ, ЯКІ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ ДЛЯ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.04.2018 № 1335/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 02 травня 2018 року по 21 червня 2018 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

 

ЯМПІЛЬСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ СТОЇТЬ НА ЗАХИСТІ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

У сучасних умовах інформаційно-правові послуги користуються усе більшим попитом, тому важливо використовувати усі доступні форми для отримання громадянами правових знань. 
Так, 4 травня в приміщенні районного управління соціального захисту населення Ямпільської РДА відбувся семінар присвячений правам внутрішньо переміщених осіб, що перебувають на обліку на тему: «Пільги внутрішньо-переміщеним особам – що слід знати щоб скористатись». 

 

 

 

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦТВО ТА ПРАВОВА ДОПОМОГА – РУШІЇ ПІДВИЩЕННЯ ПРАВОВОЇ СВІДОМОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Загальнонаціональний проект «Я маю право!» спрямований на формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, сприяє підвищенню рівня знань громадян щодо гарантованих Конституцією та законами України прав у різних сферах життя.

Одним із пріоритетних завдань даного проекту є широка просвітницька робота та належне інформування громадськості про реалізацію правового захисту кожного громадянина, можливості скористатися ним та убезпечення в разі протиправних посягань. В рамках проекту «Я маю право!» 2 травня начальник Ямпільського бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів нараду-семінар для працівників Ямпільського відділення головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області за тематичним спрямуванням: «Реалізація загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» 

 

ТРИВАЄ СПІВПРАЦЯ ЯМПІЛЬСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ТА ЯМПІЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО СЕКТОРУ З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ

Нещодавно, з метою покращення співпраці Ямпільського бюро правової допомоги та Ямпільського районного сектору з питань пробації Сумської області у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції, відбувся круглий стіл на тему : «ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!», спрямований на консолідацію зусиль сторін щодо підтримки даного проекту. 
Під час  круглого столу Володимир Лящевський зазначив: «Проект «Я МАЮ ПРАВО» є так званою «дорожньою картою» для громадян, оскільки передбачає навчання українців правам, якими вони володіють та механізмам захиступорушених прав. Основне завдання даного проекту – цепоказати людям, що захищати свої права реально, не страшно і не так складно, як деяким здається.

 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА НА ЯМПІЛЬЩИНІ

 

Спілкування з кваліфікованим юристом – дієва допомога та хороший шанс виправити складну життєву ситуацію. Якщо особа з об’єктивних причин не може звернутись за порадою до спеціаліста-правника, це зовсім не означає, що консультування не відбудеться

Напередодні, фахівці юстиції Сумщини, продовжуючи реалізувати правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», надавали адресну правову допомогу пацієнтам Ямпільської центральної районної лікарні. Говорили про порядок оформлення спадщини, права власності на будинок і землю, виплати «дітям війни» та отримання повторних документів через органи державної реєстрації.

 

СЕМІНАР «Я МАЮ ПРАВО» ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ВІДДІЛУ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЯМПІЛЬСЬКОЇ РДА

10 березня начальник Ямпільське бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів семінар для працівників відділу освіти,молоді та спорту Ямпільської РДА на тему: « Знаю! Дію! Захищаю!» 
«Друзі, не втомлююся говорити Вам про те, що 2018 рік оголошено роком реалізації загальнонаціонального правопросвітинцького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який на сьогоднішній день є реально діючим по всій Україні та реалізується за такими напрямками як: захист прав студентів шляхом боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах, захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес, захист прав жінок та дітей шляхом прийняття Закону щодо посилення відповідальності за несплату аліментів, захист прав аграріїв шляхом створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні», – зауважив Володимир Лящевський під час відкриття семінару.

 

ЯМПІЛЬСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ РОЗШИРЮЄ ПРАВОВОЇ ЗНАННЯ КЛІЄНТІВ

2 квітня начальник відділу Ямпільське бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів семінар для осіб, що знаходяться на обліку в Ямпільському районному центрі зайнятості на тему: «Укладання трудового договору».

Акцентуючи  увагу  присутніх на статті 43 Конституції України про право кожного на працю,  яку особа  вільно  обирає   або   на   яку   вільнопогоджується,  фахівець бюро наголосив, що держава створює  умови  для  повного  здійснення  громадянами права на працю,  гарантує рівні можливості у  виборі  професії  та роду трудової діяльності.

 

 

ПРО ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!» ГОВОРИЛИ ПІД ЧАС СЕМІНАРУ В ЯМПОЛІ

21 березня начальник Ямпільського бюро правової допомогиВолодимир Лящевський на семінарі з селищними та сільськими головами, який відбувся в приміщенні Ямпільської районної ради інформував про загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!».

Згідно з Указом Президента України № 361 від 14 листопада 2017 року 2018-ий оголошений роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Мета даного проекту - формування в суспільстві правової культури і правової свідомості, сприяння підвищення знань і поінформованості громадян щодо реалізації їх прав, гарантованих конституцією та законом України у різних сферах життя.

 

2018 РІК – РІК РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ “Я МАЮ ПРАВО!”

УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІД 14 ЛИСТОПАДА 2017 РОКУ № 361/2017 ОГОЛОШЕНО В УКРАЇНІ 2018 РІК РОКОМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ “Я МАЮ ПРАВО!” .

З метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя Кабінету Міністрів України доручено затвердити план заходів на 2018 рік з реалізації правопросвітницького проекту “Я маю право!”, передбачивши, зокрема: інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права у відповідних сферах, зокрема через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних “гарячих ліній”, організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення та розповсюдження відповідних інформаційних матеріалів; здійснення комунікаційних заходів з метою реалізації зазначеного проекту

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ НОРМ ЗАКОНУ ПРО ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Міністерство юстиції надало державним виконавцям роз’яснення щодо застосування норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

З прийняттям цього закону на виконавців покладено низку нових обов’язків. Тому Міністерством юстиції було додатково розроблено та надано у користування виконавців судових рішень методичні рекомендації, які забезпечать однозначність трактування прийняв того законодавства.

 

КРУГЛИЙСТІЛ НА ТЕМУ «Я МАЮ ПРАВО» В ЯМПІЛЬСЬКІЙ РДА

8 лютого начальник Ямпільське бюро правової допомоги Володимир Лящевський провів круглий стіл на тему: « Знаю! Дію! Захищаю!» з працівниками апарату та головним спеціалістом апарату Ямпільської РДА ( з питань юридичного забезпечення ) Коваленко А.Г. Під час круглого столу Володимир Лящевський зазначив: «Проект «Я МАЮ ПРАВО» є так званою «дорожньою картою» для громадян, оскільки передбачає навчання українців правам, якими вони володіють та механізмам захисту порушених прав. Основне завдання даного проекту – це показати людям, що захищати свої права реально, не страшно і не так складно, як деяким здається».
Також фахівець бюро розповів присутнім яким чином можна самостійно та без додаткових витрат врегулювати юридичний конфлікт чи спір без звернення до суду; як слід поводитись, і що робити, коли забирають бізнес або відбирають майно; що слід робити, якщо вимагають хабара за іспит чи навчання.

ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ: УЖЕ МАЙЖЕ 300 ТИС. ДЗВІНКІВ

298 396 – саме стільки вхідних дзвінків прийнято операторами контактного центру системи безоплатної правової допомоги в Україні з моменту старту його роботи. У минулому,  2017 році до центру телефонували 156 287 разів. Додзвонювачі, зокрема, мали можливість як отримати роз’яснення та правові консультації, так і отримати інформацію про роботу системи безоплатної правової допомоги в Україні.

Контактний центр має 2 стаціонарні офіси – у Чернівцях та Сумах. Їх роботу забезпечують 14 та 8 операторів відповідно.

 

 

 

 

 

 

 

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!»

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодозахисту прав за найбільш актуальними напрямами.

Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки. Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднаннязусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін. До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги. Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ! Знаю свої права.

 

ТОП-8 НОВЕЛ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

3 жовтня Верховна Рада схвалила законопроект № 6232 щодо внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів.

Зокрема наводимо перелік новацій до Кримінального процесуального кодексу.

1. Особа, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук має право користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку ( ч.3 ст.236 КПК України).

 

СТАРТУВАВ БЕЗКОШТОВНИЙ ОНЛАЙН-КУРС «КОНФЛІКТІНТЕРЕСІВ: ТРЕБА ЗНАТИ!»

В Україні стартував безкоштовний навчальний онлайн-курс «Конфлікт інтересів: треба знати!».

Про це йдеться на сайті Національного агентства зі запобігання корупції.

Що робити, якщо в лікарні працюють родичі головного лікаря? Яка різниця між неправомірною вигодою і подарунком? Чи можна займатися викладацькою діяльністю народному депутату України? Що робити з корпоративними правами на державній службі?

 

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС З ВІДБОРУ АДВОКАТІВ, ЯКІ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ ДЛЯ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Відповідно донаказу Міністерства юстиції України від 13.11.2017 № 4300/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведенняз 18 листопада 2017 року по 23 січня 2018 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

 

 

ПОРЯДОК РОЗПОДІЛУ СПІЛЬНОГО СУМІСНОГО МАЙНА ПОДРУЖЖЯ ТА СПІВМЕШКАНЦІВ

До Ямпільського бюро правової допомоги часто звертаються клієнти з питанням поділу спільного сумісного майна.

З цього питання консультує Володимир Лящевський начальник Ямпільського бюро правової допомоги.

Статтею 69 Сімейного кодексу України закріплено право чоловіка та дружини на поділ майна, яке належить їм на праві спільної сумісної власності, і такий поділ можливо здійснити без розірвання шлюбу. Поділ може здійснюватись за взаємною згодою шляхом укладення договору про поділ майна подружжя або в судовому порядку. Договір про поділ нерухомого майна подружжя повинен бути нотаріально посвідчений.

ПРОЕКТ "Я МАЮ ПРАВО"

В УКРАЇНІ НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ

Документ передбачає підвищення мінімальної пенсії,запроваджує накопичувальну систему пенсійного страхування та ліквідує спецпенсії,зокрема, для держслужбовців,прокурорів,суддів.

У середу, 11 жовтня, в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу, за винятком деяких положень. Документ було опубліковано у виданні «Голос України».

Зазначається, що  відповідно до закону, положення щодо підвищення пенсій для українців розпочали діяти вже з 1 жовтня.

 

РОБОТА «МОБІЛЬНИХ ТОЧОК ДОСТУПУ» В МЕЖАХ ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО» НА ЯМПІЛЬЩИНІ

26 вересня начальником відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  у Сумській області Володимиром Жалковським, директором Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Миколою Гудімою, начальником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Юлією Зацаринною, начальником Ямпільського бюро правової допомоги Володимиром Лящевським спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області в межах проекту «Я маю право» з метою правопросвітництва населення віддалених сіл та розширення доступу до правової допомоги здійснено виїзд до  Дружбівської міської територіальної громади та Ямпільської селищної ради Ямпільського району. 

 

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!»

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. 

Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

 

ВІДКРИТО КУРС "ПРАВОВА ДОПОМОГА ПОТЕРПІЛИМ ВІД НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї"

Україні відкрито курс дистанційного навчання "Правова допомога потерпілим від насильства в сім’ї".

Про це повідомляє Координаційний центр з надання правової допомоги.

Аудиторія курсу - адвокати, працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги, а також інші зацікавлені сторони, які працюють з людьми, котрі зазнають насильства в сім’ї. Його було створено громадською організацією "Центр "Жіночі перспективи"" у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки проекту "Доступна та якісна правова допомога в Україні".

 

ХТО МАЄ «ІМУНІТЕТ» НА РОБОТІ ПРИ СКОРОЧЕННІ ПРАЦІВНИКІВ?

При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право залишитися на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в таких випадках надається:

 

 

 

 

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ВОДОЙМ

У зв’язку з численними зверненнями любителів-рибалок з питань де і як дозволено ловити рибу в Україні, через те, що в останні роки спостерігаються деякі непорозуміння з цього приводу між рибалками-любителям та орендарями окремих водойм, Ямпільське бюро правової допомоги роз’яснює , що з питань використання водойм в Україні діє Koнституція України ст. 47 Водного кодексу України та постанова Кабінету Міністрів України № 1042/93.

У відповідності до цих законодавчих актів водні ресурси є об’єктами права власності українського народу, а права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією та законами України. Зокрема ст. 47 Водного кодексу України визначає, що загальне водокористування здійснюється громадянами України для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. У статті перелічені деякі основні потреби громадян, до яких входять купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство.

 

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРИ ЗВЕРНЕННІ ДО СУДУ З ВИМОГАМИ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

З метою підвищення рівня правової обізнаності населення «Ямпільське бюро правової допомоги» роз’яснює змінений порядок та умови стягнення аліментів на утримання дітей.

Знабранням чинності 08 липня 2017 року Законом України «Про внесеня змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання» відбудуться зміни в законодавстві, яке регулює питання стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

 

 

 

ШУКАЄМО АКТИВНИХ ГРОМАДЯН! Конкурс на навчання для громадських радників

Якщо Вам небайдужий розвиток Вашої громади, Ви добре розумієте її проблеми, прагнете змін і готові виділити час на допомогу громаді, запрошуємо Вас долучитися до міжрегіональної команди громадських радників.  

У команді Ви пройдете спеціалізоване навчання з кваліфікованими тренерами, знайдете підтримку однодумців з усієї України, дізнаєтесь та навчитесь як можна ефективно направити свої зусилля на якісні зміни в житті громади. Ми пропонуємо навчання з різних питань, які можуть знадобитися раднику в громаді: безпека, фінансова грамотність, захист своїх прав, робота державних інститутів, пошук допомоги та встановлення зв’язків.

 

 

ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ID-КАРТКА ВІД БІОМЕТРИЧНОГО ПАСПОРТУ?

Нові біометричні документи стрімко увірвалися в життя українців. В чому полягає різниця між закордонним паспортом та документом для внутрішнього використання, розяснює «Ямпільське бюро правової допомоги».

Наразі українці замість старих документів отримують біометричні паспорти нового зразка. Причому як для виїзду за кордон, так і для внутрішнього використання у вигляді ID–карток. В обидва документи вмонтовані спеціальні електронні чипи, в яких міститься уся інформація про власника. Проте їх призначення суттєво різниться.

 

 

НА ЯМПІЛЬЩИНІ ВІДКРИТО ЧЕРГОВИЙ ДИСТАНЦІЙ ПУНКТ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

З метою реалізації прав громадян на безоплатну правову допомогу фахівцями Ямпільського бюро правової допомоги 1 червня у приміщенні Чуйківської сільської філії Ямпільської центральної бібліотечної системи відкрито дистанційний пункт правової допомоги.

Дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги – це точка доступу до безоплатної правової допомоги, що функціонує на постійній основі в приміщенні сільської бібліотеки для громадян, які мають потребу в безоплатній правовій допомозі, але в силу різних причин (географічна віддаленість, відсутність вільного часу тощо) не мають можливості оперативно звернутися до Ямпільського бюро правової допомоги.

 

 

У СИСТЕМІ БПД ВІДТЕПЕР ДОСТУПНЕ ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ ФАХІВЦІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З КЛІЄНТАМИ

Із 18 квітня 2017 року в системі безоплатної правової допомоги в Україні запроваджено дистанційний навчальний курс «Робота з клієнтом», який  розроблено на основі практики надання БПД та реальних потреб у навчанні, досліджених у результаті опитування фахівців місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Курс розроблено насамперед для працівників бюро правової допомоги та відділів правової інформації та консультацій місцевих центрів. Разом із тим, навчання доступне й іншим працівникам  системи БПД та усім фахівцям поза системою, які працюють із людьми та/або цікавляться питаннями надання послуг, орієнтованих на потреби клієнтів.

 

СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ ДИТИНИ

Продовжується тісна співпраця Ямпільського бюро правової допомоги та служби у справах дітей Ямпільської районної державної адміністрації.

18 квітня начальник відділу «Ямпільське бюро правової допомоги» Шосткинського місцевого центру з надання БВПД Володимир ЛЯЩЕВСЬКИЙ провів чергову робочу зустріч з працівниками служби у справах дітей Ямпільської районної державної адміністрації.

 

 

ОНОВЛЕНИЙ ПЕРЕЛІК ПІЛЬГ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО В 2017 РОЦІ

Основні пільги учасникам АТО, які надаються відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Податкового кодексу України зібрані в списку нижче:

  • без оплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

 

 

НАБРАВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ЩОДО СТАТУСУ СІЛЬСЬКОГО СТАРОСТИ В ОБ'ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ

11 березня 2017 року у офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо статусу старости села, селища» (законопроект № 4742 ).

Таким чином цей Закон вже діє, так як у прикінцевих положеннях зазначено "Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування".

Як відомо, закон більш чітко визначає статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

 

 

 

ІНФОРМУЄ "ЯМПІЛЬСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ"

Сума крадіжки є визначальною при віднесенні правопорушення до адміністративного чи кримінального. Враховуючи прожитковий мінімум, встановлений на 2017 рік, мінімальна сума крадіжки для кримінальної відповідальності становить 160 гривень.

Так згідно з частиною 3 статті 51 КУпАП передбачено, що викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо його вартість, на момент вчинення правопорушення, не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

 

 

РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ «ЯМПІЛЬСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» ШОСТКИНСЬКОГО МІСЦЕВОГО ЦЕНТРУ З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ЗА 2016 РІК

Першого вересня 2016 року розпочало свою роботу «Ямпільське бюро правової допомоги» Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Основними  завданнями Бюро є:  правопросвітництво у територіальних громадах,  надання безоплатної  первинної правової допомоги, забезпечення доступу та надання  безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

 

 

ВНЕСЕНІ ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ» В ЧАСТИНІ РОЗШИРЕННЯ КОЛА ОСІБ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу(захист; представництво інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення процесуальних документів).

Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу та відтепер матимуть змогу скористатися усіма видами правових послуг. 

 

 

У СІЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ ЯМПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ УРОЧИСТО ВІДКРИВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в Орлівській НВК ЗОШ 1-3 ступенів-ДНЗ 05 грудня 2016 року працівники відділу «Ямпільське бюро правової допомоги» провели інформаційний захід – урок на тему «Права людини».

Учням освітнього закладу в доступній формі начальник відділу Володимир Лящевський та головний спеціаліст Володимир Євтушенко роз’яснили ІІ розділ Конституції України де закріплено систему прав, свобод і обов’язків людини і громадянина. 

 

  

Перші результати роботи «Ямпільського бюро правової допомоги»

Першого вересня 2016 року розпочало роботу «Ямпільське бюро правової допомоги» Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою смт Ямпіль бульвар Ювілейний, 1. Основними завданнями, які ставились перед Бюро, були правопросвітництво у територіальних громадах, надання безоплатної первинної правової допомоги, забезпечення доступу та надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

 

Зміни в законодавстві щодо реєстрації місця проживання 

4 квітня 2016 року набрали чинності норми закону №888-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг", що торкаються сфери реєстрації місця проживання.

 

 

 

"Ямпільське бюро правової допомоги" розпочало свою роботу

З 01.09.2016 у смт Ямпіль розпочало свою роботу « Ямпільське бюро правової допомоги», яке розташовано за адресою: смт Ямпіль, бульвар Ювілейний, буд. 1, перший поверх, кабінет № 11 ( поруч з центром надання адміністративних послуг)

Завдання бюро правової допомоги – забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги кожного громадянина.

http://yamp.sm.gov.ua/images/docs/novunu/30.08.2016/SDC10614.JPG