Районна газета

З 1 КВІТНЯ 2019 РОКУ ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ» ПЕРЕХОДИТЬ В АДМІНІСТРУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

З 1 квітня 2019 року програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України. Лікарські засоби в межах програми будуть відпускатися за електронними рецептами. А відшкодування вартості відбуватиметься за договором аптеки з НСЗУ, укладеним в електронній системі охорони здоров’я.

1 лютого 2019 року розпочинається реєстрація аптек в електронній системі охорони здоров’я, а вже з 15 лютого керівники аптек зможуть подати заяви про укладення договору з НСЗУ.

Зміна правил роботи в програмі потребує додаткових знань та вмінь від усіх учасників ринку.

З 1 КВІТНЯ НСЗУ ПОЧНЕ АДМІНІСТРУВАТИ ПРОГРАМУ «ДОСТУПНІ ЛІКИ» ЗА НОВИМИ ПРОЗОРИМИ ПРАВИЛАМИ КОНТРАКТУВАННЯ АПТЕК

Цього тижня ми розпочали серію інформаційних заходів для представників аптек. Серед учасників – керівники та власники аптек, що вже є учасниками програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки», або тільки хочуть стати її партнерами у 2019 році. З 1 квітня НСЗУ почне адмініструвати програму за новими прозорими правилами контрактування аптек.

Ми запросили власників та керівників аптечних закладів з усієї країни, щоб розповісти про суть та етапи впровадження програми в цьому році. Разом з тим, нам було також важливо почути запитання та отримати слушні коментарі від представників аптек.

РЕІМБУРСАЦІЯ IS...

...коли виплати робить єдиний платник - Національна служба здоров'я України. Аптечному закладу не потрібно укладати договори з багатьма місцевими розпорядниками коштів. Аптека отримує гроші на підставі договору з НСЗУ. Один договір - один платник.

Програма "Доступні ліки" стає ще зручнішою.

ХВОРОБУ КРАЩЕ ПОПЕРЕДИТИ, НІЖ ЛІКУВАТИ

Відомо,  що третина населення України інфікована мікобактеріями туберкульозу. Для порівняння хочеться привести такі цифри один хворий відкритою формою за рік інфікує біля ста чоловік, із яких, десять внаслідок захворіють, а тепер хочеться щоб ви задумалися, що в цей десяток можете потрапити ви або ваші близькі. Щорічно в світі хворіє на туберкульоз 7-10 млн. чоловік.