Районна газета

ХВОРОБУ КРАЩЕ ПОПЕРЕДИТИ, НІЖ ЛІКУВАТИ

Відомо,  що третина населення України інфікована мікобактеріями туберкульозу. Для порівняння хочеться привести такі цифри один хворий відкритою формою за рік інфікує біля ста чоловік, із яких, десять внаслідок захворіють, а тепер хочеться щоб ви задумалися, що в цей десяток можете потрапити ви або ваші близькі. Щорічно в світі хворіє на туберкульоз 7-10 млн. чоловік.

ВІЛ ІНФЕКЦІЯ/СНІД

Майже кожній людині спільноти, держави і нації відомо про серйозну проблему, пов'язаною з швидким поширенням вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) і з індивідуальними та соціальними наслідками кінцевої стадії ВІЛ-інфікування – синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Коли людина заражається, ВІЛ, вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами.

СНІД-синдром набутого дефіциту останньої стадії. СНІД – майже цілком соціальна хвороба.

УРЯД ПЕРЕРОЗПОДІЛИВ КОШТИ НА ЛІКУВАННЯ УКРАЇНЦІВ ЗА КОРДОНОМ І ЗАРПЛАТИ МЕДИКІВ

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу МОЗ України і здійснив перерозподіл 450 млн. гривень з інших програм міністерства

Понад 126 млн. гривень з цих коштів будуть направлені на програму «Лікування громадян України за кордоном», решта – на зарплати медиків, лікування пацієнтів з хронічною ниркову недостатністю методом гемодіалізу та хворих на цукровий та нецукровий діабет.

У 2019 РОЦІ РОЗПОЧНЕТЬСЯ РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ МЕДКАРТКАМИ

У 2019 році МОЗ України впроваджує електронні медичні записи, що мають стати першим кроком до безпаперової роботи лікарів. Такі системи вже успішно працюють у багатьох країнах

Електронний медичний запис — це елемент даних про пацієнта, що збирається в закладі охорони здоров’я та зазвичай зберігається в медичних інформаційних системах (МІС), якими користується цей заклад.