Районна газета

ОСНОВНІ НАПРЯМИ СУЧАСНОГО САДІВНИЦТВА ТА РОЗВИТОК ТЕХНОЛОГІЙ ПІСЛЯЗБИРАЛЬНОЇ ДОРОБКИ ТА ЛОГІСТИКИ ОБГОВОРЮВАЛИСЬ НА МАЙСТЕР-КЛАСІ

06 березня 2019р.за підтримки Сумської обласної державної адміністрації Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної адміністрації спільно із Сумським аграрним університетом, Сумською дослідною станцією садівництва ІС НААН України у Сумському НАУ проведено майстер-клас присвячений теоретичним та практичним питанням садівництва.

У заході взяли участь керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, науковці Сумської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААНУ, Сумського національного аграрного університету, керівники і спеціалісти сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств області усіх форм власності, представники структурних підрозділів агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та студенти Сумського НАУ факультету агротехнологій і природокористування.

У вітальному слові Дмитро Живицький зупинився на основних аспектах розвитку та підтримки малих і дрібних товаровиробників області, адже їх кооперація сприятиме створенню нових робочих місць на селі, виробництву конкуренто-здатної продукції, післязбиральної переробці сировини та логістики.

Сумська область має резерви для підвищення ефективності господарської діяльності за рахунок збільшення обсягів виробництва продукції та підвищення урожайності плодово-ягідних культур. Зазначив, що лише спільне бажання влади та аграріїв спроможне вивести Сумщину на рівень потужного експортера сільськогосподарської продукції до Європи.

На напрямах державної та регіональної підтримки аграріїв зупинився Олександр Маслак. Присутнім було доведено до відома, що на розвиток садівництва передбачено державну підтримку суб'єктів господарювання садівничої і виноградарською галузей в обсязі 400 млн грн. Крім того відповідно до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року розробляється порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для підтримки галузі ягідництва.

Заступник директора Сумської станції садівництва Інституту садівництва НААНУ, кандидат сільськогосподарських наук Сергій Чухіль, зосередив увагу присутніх на інноваційних технологіях вирощування яблуні та перспективних її сортах у північних регіонах України. Його колеги Сергій Сергієнко та Сергій Запорожець розповідали про технологічні аспекти вирощування суниці і чорної смородини, зокрема як проводитися її механізоване збирання та про формування крони в яблуневих садах інтенсивного типу.

Цікавими були доповіді науковців Сумського НАУ Віктора Деменка та Володимира Токманя щодо захисту плодового саду від шкідників і вирощування яблук без шкідливих залишків пестицидів, а також технологічні аспекти їх вирощування.

Про досвід ведення садівництва в європейських країнах поділився підприємець Дмитро Самофалов.

Голова громадської спілки «Органічна Україна. Північ» Андрій Мараховський висвітлив питання агроколсантингу в садівництві та ягідництві плодово-ягідному напрямку.  

У практичній частині науковцями Сумської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААНУ в саду було проведено майстер-клас з формування крони і обрізки плодових дерев.

Проведення цього науко-практичного семінару надало можливість його учасникам у майбутньому застосувати на практиці сучасні технології вирощування плодів та ягід.