Районна газета

ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВІ РОБОТИ В 2018 РОЦІ БУДУТЬ ПРОВЕДЕНІ В ОПТИМАЛЬНІ АГРОТЕХНІЧНІ СТРОКИ (2)

Зазначила начальник відділу агропромислового розвитку Ямпільської районної державної адміністрації Світлана Чудеса під час доповіді на апаратній нараді.

Агропромисловий комплекс Ямпільського району налічує 19 оперативно звітуючих сільськогосподарських підприємств, та 18 господарств з невеликим обсягом виробництва.

Аграріями району з осені було посіяно 3823 га озимих культур на зерно, з них озимої пшениці – 3131 га, жита – 692 га.

Посів ярих культур, згідно плану в 2018 році становитиме 12911 га. З осені господарствами району підготовлено ріллі під посів ярих 9001 га.

Для проведення весняно-польових робіт потреба в насінні в цілому по району складає 811 тонн, забезпеченість господарств становить 97%.

Більшість господарств району практично вирішили питання придбання мінеральних добрив. В район завезено 2068 тонн, з них 680 тонн аміачної селітри, 199 тонн нітроамофоски, 979 тонн карбаміду та 210 тонн діамофоски.

Потреба в засобах захисту рослин в районі складає 12 тонн. Станом на 10.04.2018 забезпеченість складає 8%. Господарства закуповують препарати в період обробок в зв’язку з відсутністю місць зберігання ЗЗР.

Забезпеченість в дизпаливі по господарствам району для проведення весняно-польових робіт складає 67%.

Наявна кількість тракторів по сільськогосподарським підприємствам району задовольняє технологічну потребу, залучення техніки в 2018 році не планується.

Перший заступник голови Ямпільської районної державної адміністрації Віталій Бойко звернув увагу на проблемних питаннях, які можуть виникнути у ході виконання робіт.

За результатами наради відділу агропромислового розвитку Ямпільської районної державної адміністрації надано доручення вжити організаційних заходів щодо сприяння виконанню товаровиробниками посіву сільськогосподарських культур, згідно з визначеною структурою посівних площ на 2018 рік та завершення проведення комплексу весняно-польових робіт в оптимальні агротехнічні терміни відповідно до прогнозованих обсягів.