Районна газета

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

З 20 травня по 26 вересня нинішнього року на території Сумської області проводитимуться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою "Мак".

Така операція проводиться щорічно, і вона сама тривала порівняно з іншими. Саме в літній період «наркоділки» займаються посівом і культивуванням своїх плантацій, щоб восени зібрати врожай і збагатитися на здоров'ї наших громадян. Наркозалежні особи не тільки ламають свою долю і отруюють життя близьким, але і щоб заробити гроші на дозу, не замислюючись, йдуть на злочини, в тому числі і тяжкі. Тому перед поліцією стоять завдання - виявлення і знищення незаконних посівів маку і конопель, а також перекриття каналів їх надходження в незаконний обіг. 

З метою недопущення витоку наркосировини буде приділено пильну увагу і сільськогосподарським суб'єктам, які офіційно займаються культивуванням нарковмісних рослин.

На території Ямпільського району багато з посівів у 2018 році були виявлені за допомогою громадян, які непримиренно ставляться до наркозлочинності. Проте осіб, які прагнуть збагатитися, не стає менше, тому і сьогодні правоохоронці звертаються до населення з проханням повідомляти про «наркоаграріїв» або виявлених посівах за телефоном (05456) - 2-12-60 або 102.

Нагадуємо, що ст. 310 КК України за вирощування снодійного маку від 100 до 500 рослин і конопель від 10 до 50 рослин передбачає відповідальність у вигляді штрафу до 8,5 тисяч гривень або арешт до шести місяців або обмеження волі до трьох років. Якщо ж особа раніше вже була судима за наркотики або вирощування снодійного маку у кількості 500 і більше рослин чи конопель від 50 і більше, то йому загрожує позбавлення волі від 3 до 7 років.
Адміністративна відповідальність настає за вирощування маку (до 100 рослин та конопель до 10 рослин).