Районна газета

ІНФОРМУЄ ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Уже майже чверть віку успішно функціонує в м. Хмельницькому єдиний в державі вищий навчальний заклад, який готує офіцерів-прикордонників для Державної прикордонної служби України. Випускники академії проходять службу не лише у прикордонному відомстві, а й в Службі Безпеки України, Національній поліції, Національній Гвардії, Державній службі охорони.

Одним із ключових факторів, на який слід звернути увагу абітурієнтам та їх батькам, – це те, що навчання майбутніх прикордонників в академії здійснюється із повним державним забезпеченням,  тобто якісне навчання, повноцінне триразове харчування, проживання у комфортабельних гуртожитках, забезпечення повним комплектом форменого одягу, висококваліфіковане медичне обслуговування здійснюється за державні кошти. Також кожному випускнику академії надається можливість пройти повний курс навчання для отримання посвідчення водія.

Після успішного завершення чотирирічного навчання всі випускники гарантовано призначаються на офіцерські посади в органах охорони кордону і розпочинають кар’єру офіцера. Лейтенанти-випускники обіймають посади старшого інспектора прикордонної служби, начальника відділення інспекторів прикордонної служби та інші. Ці «стартові» посади дають змогу отримати практичний досвід роботи на офіцерських посадах і створити передумови для подальшого службового зростання. Значна частина випускників вже через 1-2 роки отримують службове підвищення. Офіцери-прикордонники можуть пройти в академії додатковий курс навчання і бути призначеними для охорони закордонних дипломатичних установ України. По всьому світу дипломатичні установи нашої держави охороняються прикордонниками.

Будь-яка офіцерська посада в прикордонній службі передбачає достойне щомісячне грошове утримання, щорічну матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових проблем, щорічну матеріальну допомогу на оздоровлення; гарантовану щорічну відпустку терміном від 30 діб (залежно від строку служби термін відпустки поступово збільшується до 45 діб), відпустку за сімейними обставинами до 10 діб, інші види відпусток (на навчання і тощо); безкоштовне медичне обслуговування і лікування у відомчих оздоровчо-профілактичних закладах, право на оздоровлення за пільговими цінами у відомчих закладах, у т.ч. на узбережжі Чорного моря (м. Одеса); безкоштовний формений одяг; право на отримання житла або компенсацію за піднайом житла  та багато інших факторів, які забезпечують соціальний захист прикордонника.

Основна спеціальність, за якою здійснюється підготовка майбутніх прикордонників, – «Безпека державного кордону». Найбільше державне замовлення традиційно саме на цю спеціальність. Для вступу абітурієнти подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) за визначеними предметами навчання (визначається правилами вступу на рік, ознайомитися з якими можна на сайті академії). Під час вступу обов’язково здійснюється оцінка рівня фізичної підготовки – підтягування на перекладині, біг на 100 м, біг на 3000 м. Результати сертифікатів ЗНО, оцінки рівня фізичної підготовки, а також атестату про повну середню освіту є елементами для автоматичного складання рейтингу абітурієнтів. Також обов’язковою умовою для вступу є успішне проходження абітурієнтом професійно-психологічного відбору та військово-лікарської комісії.

Оскільки Державна прикордонна служба України -  це правоохоронний орган спеціального призначення, в академії здійснюється підготовка фахівців за досить близькими спеціальностями – «Право» та «Правоохоронна діяльність».

Справжні професіонали-знавці іноземних мов навчаються за спеціальністю «Філологія» (англійська або німецька мова). Крім основної, курсанти обов’язково вивчають і другу іноземну мову (польську, турецьку, угорську та інші) – за власним вибором.

У 2016 році започатковано підготовку фахівців за спеціальністю «Психологія». Основні питання, які підлягають вивченню, – це робота з персоналом, з військовослужбовцями і цивільними Державної прикордонної служби.

Здійснюється набір для навчання за спеціальністю «Автомобільний транспорт». Курсанти опановують питання правильної експлуатації і ремонту автомобільної та іншої техніки, якою оснащені органи охорони державного кордону.

У 2017 році вперше було здійснено набір на навчання за спеціальністю «Телекомунікації та радіотехніка». Підготовка курсантів за цією спеціальністю передбачає вивчення сучасних інформаційно-телекомунікаційних систем, сучасних засобів зв’язку, систем захисту інформації, які широко використовуються в Державній прикордонній службі України.

Вступити до академії можуть не лише юнаки, а й дівчата. Вимоги для них такі ж, як і для хлопців, лише під час визначення рівня фізичної підготовки вони замість підтягування на перекладині складають норматив з комплексної силової вправи, а замість бігу на 3000 м. – 1000 м. Біг на 100 м. залишається.

Таким чином, для кандидатів до вступу на навчання в Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за будь-якою із семи перерахованих вище спеціальностей необхідно успішно пройти професійно-психологічний відбір, військово-лікарську комісію та перевірку рівня фізичної підготовки. Щодо сертифікатів ЗНО, то загальним для всіх спеціальностей є сертифікат з української мови та літератури. Перелік решти сертифікатів залежить від обраної спеціальності. Уся інформація щодо вступу оприлюднена на офіційному сайті академії www.nadpsu.edu.ua.

Процедура подання заяв розпочинається з 1 січня 2019 року! Звертаємо увагу, що набір курсантів до академії здійснюється не через військові комісаріати, а через Окремі регіональні центри комплектування  Державної прикордонної служби України, які розміщені в містах по всій території України. Зокрема, для жителів Сумської області доцільно звернутись до центру комплектування за адресою: м.Суми, провулок Громадянський, буд. 6, телефони: 067-540-73-53, 066-085-88-69.

Детальна інформація також розміщена на офіційному сайті академії  www.nadpsu.edu.ua.