Районна газета

ЗАКОН - ОДИН ДЛЯ ВСІХ, В ТОМУ ЧИСЛІ Й ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Дотримання законів та виконання судових рішень є основою демократичної, соціальної, правової держави. Однак не всі представники місцевого самоврядування вміють діяти відповідно до них.

Так, на Сумщині сільська рада порушила законодавство про працю,чим змусила органи держпраці винести постанову про накладення майже 112 тисяч гривень штрафу.

ЗАКОН #ЧужихДітейНеБуває: НОВІ ПРАВИЛА ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН З БАТЬКАМИ, ЯКІ НЕ МАЮТЬ БОРГУ ПО АЛІМЕНТАМ

«Серед важливих напрямів правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є особливий – захист прав дітей, наших найменших громадян. Це стосується кількох аспектів. Один з них – стягнення аліментів. Завдяки тому, що були прийняті зміни до законодавства, результати стали більш вагомими. На користь дітей Сумщини стягнуто 75 мільйонів гривень», - зазначає Ірина Свистун, очільник юстиції Сумщини.

НОВІ РОЗМІРИ АЛІМЕНТІВ

Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що ви добилися підвищення аліментів для дитини? Бо я отримувала по 930 гривень, хоча добре знаю, що батько мого сина міг би сплачувати більше. Ці гроші дуже потрібні нашим дітям, бо тих копійок, які ми отримуємо зараз, ні на що не вистачає.

Соломія Довгопляс

СПЛАТИВ І ЗАБОРГОВАНІСТЬ, І ШТРАФ – ПЕРШИЙ РЕЗУЛЬТАТ ІІ ПАКЕТУ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває

Активна робота державних виконавців Сумщини по забезпеченню прав дітей на отримання аліментів продовжується. Більше того, вступив у дію ІІ пакет законів, що посилює санкції проти батьків – боржників по аліментах.

У Ямполі батько накопичив  борг перед власною дитиною у сумі більше 45 тисяч гривень. Тепер, починаючи з 29 серпня, він повинен сплатити не тільки цю заборгованість, а ще й додатково 50 відсотків штрафних санкцій, які також сплачуються на користь дитини, а це – понад 22 тисячі гривень, а ще й понад 4,5 тисячі виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій. І це -  невідворотно, адже держава захищає дітей.

ЯК СУМЧАНИ ПРОСТО НЕБА ДІЗНАВАЛИСЬ ПРО ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ

Коли до набрання чинності ІІ пакетом Законів #ЧужихДітейНеБуває залишається зовсім не багато часу, фахівці юстиції Сумщини на чолі з Едуардом Молодцовим вийшли на головну площу міста, де розповідали про зміни в законодавстві, що стосуються аліментів, надавали юридичні консультації всім бажаючим та знайомили містян з друкованим виданням «Юстиція – відкрита для людей».

Ось так, просто проходячи по вулиці, сумчани мали змогу дізнатися про новації ІІ пакету Законів #ЧужихДітейНеБуває та отримати корисну для себе правову інформацію.