Районна газета

ПІДВИЩЕННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ РАЗОМ ІЗ СУЧАСНИМ УКРАЇНСЬКИМ КІНО ТА ЮСТИЦІЄЮ СУМЩИНИ

Фахівці юстиції Сумщини долучилися до мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та відвідали показ фільму «Віддалений гавкіт собак», який відбувся в Сумській міській центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка.

Формат фестивалю пропонує відвідувачам подивитись на питання прав людини не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи та дискусії. Саме тому, після перегляду фільму фахівці юстиції провели лекцію про діяльність Міністерства юстиції України, ініційовані ним законодавчі зміни, про запроваджений загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що надійно ввійшов в життя суспільства.

СПІВПРАЦЯ ЮСТИЦІЇ З МОЛОДИМИ ТА СУЧАСНИМИ

Юстиція Сумщини завжди співпрацює з молодими та соціально активними людьми, які прагнуть розвитку, адже зміни творяться спільно.  Так, фахівці юстиції зустрілися з представниками молодіжних громадських організацій «Місто розумних» та «Студентське братство Сумщини», з якими обговорили форми можливої взаємодії.

Громадські організації, які мають спільне з юстицією прагнення захистити інтереси молоді, стали новими партнерами у реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». Представники громадських організацій отримали від спеціалістів юстиції багато корисної для молоді інформації, зокрема, що стосується протидії хабарництву та булінгу.

КОНСОЛІДУЄМО СВОЇ ЗУСИЛЛЯ НА ДОПОМОГУ ДІТЯМ

Спеціалісти юстиції Сумщини взяли участь у зустрічі за круглим столом присвяченій темі «Реагування на випадки насильства над дітьми», який відбувся у «Клініці, дружній до молоді» Дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди. Цей захід зібрав всіх небайдужих до дитячої долі людей - представників державних установ, психологів, лікарів, поліцейських, центру з надання безоплатної правової допомоги, правозахисників, журналістів та громадських організацій.

Говорили про те, як виявити насильниці дії над дітьми та як реагувати у в таких випадках. Присутні ознайомились з інформаційними буклетами від Міністерства юстиції України щодо протидії домашньому насильству, а також отримали номери телефонів, за якими необхідно звернутися у разі проявів жорстокості.

ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ – КРАЙНІЙ ЗАХІД ВПЛИВУ

Доброго дня! Шановний міністре, скажіть, будь ласка, чи можна якось позбавити батьківських прав одного із батьків, який зовсім забув про дитину?

Інститут позбавлення батьківських прав залишається виключним, крайнім заходом впливу на батьків, які недобросовісно виконують свої обов’язки щодо виховання та утримання своїх дітей.

ЗАКОН - ОДИН ДЛЯ ВСІХ, В ТОМУ ЧИСЛІ Й ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Дотримання законів та виконання судових рішень є основою демократичної, соціальної, правової держави. Однак не всі представники місцевого самоврядування вміють діяти відповідно до них.

Так, на Сумщині сільська рада порушила законодавство про працю,чим змусила органи держпраці винести постанову про накладення майже 112 тисяч гривень штрафу.