Районна газета

ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ

Постановою Кабінету Міністрів України № 735 від 13.09.2017 «Про внесення змін до положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива передбачено подовження терміну подачі заяв для отримання частини невикористаної субсидії до 1 листопада цього року на підставі рішення районної комісії з вирішення питань соціального захисту, якщо така заява не була подана до 1 вересня з причин, визначених комісією поважними.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО

Рішенням п’ятнадцятої сесії Сумської обласної ради сьомого скликання від 15.09.2017 „Про внесення змін до Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017 – 2021 роки” передбачено Порядок використання бюджетних коштів для надання адресної грошової допомоги учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих за проходження обстеження методом магнітно – резонансної томографії (МРТ).

Компенсація надається за рахунок коштів обласного бюджету  громадянам - учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, які пройшли обстеження методом МРТ у розмірі 100% фактичної вартості зазначених послуг.

ПРО НАДАННЯ ДОДАТКОВОЇ ВІДПУСТКИ ОСОБАМ, ПОСТРАЖДАЛИМ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС І-ІІ КАТЕГОРІЇ

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21) особам, віднесеним до категорії 1 та 2 надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати строком на 14 робочих (16 календарних) днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою, а тому роботодавець зобов’язаний забезпечити це право працівника впродовж календарного року.

Відшкодування установам, підприємствам та організаціям днів  наданої відпустки здійснюється через управління соціального захисту населення  з Державного бюджету.

ЯК ОФОРМИТИ ДОПОМОГУ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ ОНЛАЙН

Електронна послуга, яку запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування, поступово набуває популярності серед батьків.

Заяву для призначення допомоги при народженні дитини можна подати у будь-який зручний час – 24 години на добу сім днів на тиждень – через Інтернет (з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням електронного цифрового підпису) управлінню соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника.