Районна газета

ЯК ОБЧИСЛЮЄТЬСЯ СТРАХОВИЙ СТАЖ

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загально­обов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Починаючи з січня 2004 р. страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а до 01.01.2004 р. — на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Законом про пенсійне страхування (на підставі трудової книжки, довідок тощо).

ЧИ МАЄ ПРАВО НА ВСТАНОВЛЕННЯ НАДБАВКИ ДО ПЕНСІЇ ПОЧЕСНИЙ ДОНОР ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УРСР?

Статтею 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» (далі – Закон) визначено право почесних донорів України на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Постановою Верховної Ради від 23.06.1995 № 240/95-ВР «Про введення в дію Закону України «Про донорство крові та її компонентів» визначено, що пільги, передбачені Законом для осіб, які мають статус почесного донора України, поширюються на громадян України, нагороджених нагрудним  знаком «Почесний донор СРСР».

СКІЛЬКИ СТРАХОВОГО СТАЖУ ПОТРІБНО МАТИ

Законом № 2148 змінено норми ст. 26 Закону про пенсійне страхування та визначено нові умови виходу на пенсію за віком починаючи з 01.01.2018 р.

До 31.12.2017 р. право на призначення пенсії за віком особи мали після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років. 

Починаючи з 01.01.2018 р. пенсію за віком при досягненні віку 60 років призначають за наявності у особи страхового стажу, наведеного у графі 2 табл.

ПЕРЕРАХУНОК ВІЙСЬКОВИХ ПЕНСІЙ: ІНФОГРАФІКА ВІД ПФУ

Прес-служба Пенсійного фонду на офіційному сайті оприлюднила інфографіку щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям

ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ

11 жовтня 2017 року  набрав чинності Закон України 2148 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Законом внесено зміни в частині адміністрування платежів, контроль за сплатою яких покладено на органи Пенсійного фонду України.

Відповідно до Закону нотаріуси щокварталу, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подають до органів Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна, включаючи інформацію про вартість такого майна та суму сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України.