Районна газета

ЩЕ РАЗ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ З 01 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ

У відповідності до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» проведено масовий  перерахунок відповідно до показників інфляції і зростання зарплат в країні, тобто осучаснення пенсій. Перерахунок пенсії проведено за матеріалами пенсійних справ автоматично та не потребує особистих звернень пенсіонерів до Пенсійного фонду.

Формула для здійснення означеного перерахунку залишається незмінною. Це формула для розрахунку і новопризначених пенсій. Вона, зокрема також застосовувалась для осучаснення пенсій в жовтні 2017.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД НАГАДУЄ: СТРАХУВАЛЬНИКИ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ЕЛЕКТРОННІ ДОВІДКИ ПРО СТРАХОВИЙ СТАЖ ОСОБИ

Сервіс надається для користувачів веб-порталу, які увійшли за допомогою ЕЦП печатки страхувальника.

Засобами веб-порталу можна подати звернення на такі електронні документи: довідка про трудовий та страховий стаж; довідка ОК-7.

Для початку треба авторизуватися на порталі ПФУ https://portal.pfu.gov.ua/

Далі вибрати “Запити на отримання електронних документів” та в меню обрати “Довідка про трудовий та страховий стаж”:

СТАЖ РОБОТИ: ТРУДОВИЙ, СТРАХОВИЙ, ПЕНСІЙНИЙ

Пенсійне та соціальне законодавство, а також пов’язані з ними нормативні акти, містять кілька різновидів стажу роботи, в тому числі:

  • трудовий (загальний) — це періоди офіційної трудової діяльності, що підтверджуються записами в трудовій книжці. Трудовий стаж може включати в себе такі поняття як загальний, пільговий і спеціальний стаж роботи. У Законі України «Про пенсійне забезпечення» поняття загального стажу роботи в основному застосовується для відмінності його від стажу, що дає право на пільги по призначенню пенсії;

З 01 СІЧНЯ 2019 РОКУ ПІДВИЩЕНО ПЕНСІЮ ОСОБАМ, ЯКІ ДОСЯГЛИ 65 РОКІВ

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) з 01 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ, У ЯКИХ ОБЛІКОВУЄТЬСЯ БОРГ ПО ЄДИНОМУ СОЦІАЛЬНОМУ ВНЕСКУ

2017  рік - мінімальна заробітна плата - 3200 грн.

-  розмір єдиного внеску за місяць (22%) - 704 грн.

-  сума внеску за рік - 8448 грн.         

2018  рік - мінімальна заробітна плата - 3723грн.

-  розмір єдиного внеску за місяць (22%) - 819,06 грн.

-  сума внеску за рік - 9828,72 грн.