Районна газета

ЩОДО ЗАРАХУВАННЯ СТРАХОВОГО СТАЖУ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ, ЯКІ ОБРАЛИ СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ, ТА ВІДНЕСЕНІ ДО ПЕРШОЇ ГРУПИ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Законом України від 06 грудня 2016 року №1774 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено низку змін до Закону № 2464 -  VI « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов*язкове державне соціальне страхування», які набули чинності з 01 січня 2017 року, зокрема щодо нарахування та сплати єдиного внеску.

Розмір єдиного внеску  для платників, в тому числі для фізичних осіб – підприємців встановлюється у сумі 22 відсотки до бази нарахування. Щомісячна сума мінімального страхового внеску для фізичних осіб – підприємців з 1 січня 2017 році становить – 704,0грн. (3200,0х22%).

ЩЕ РАЗ ПРО ПЕНСІЇ ДЕРЖАВНИМ СЛУЖБОВЦЯМ

Пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється за нормами Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058). Однак Прикінцевими положеннями Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» (далі – Закон № 889) передбачено деякі особливості пенсійного забезпечення державних службовців.

Згідно з п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 втратив чинність Закон України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 3723), крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

НА ЗАМІТКУ

У разі працевлаштування пенсіонер протягом 10 днів повинен надати відповідну довідку до територіального Управління Пенсійного фонду.

Дана норма передбачена п. 12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій. Документ затверджено постановою правління 

Пенсійного фонду України №22-1 від 25 листопада 2005року (зі змінами).

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО ПРАЦЮЮЧОГО ГРОМАДЯНИНА

Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного.

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже актуальним. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню. Трапляється, що зарплата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Це з’ясовується згодом, у випадку коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.

ВІДЧУЙТЕ ТА ОЦІНІТЬ ПЕРЕВАГИ СУЧАСНОГО ЕЛЕКТРОННОГО СЕРВІСУ ВЕБ-ПОРТАЛУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ!

Веб-портал – це сучасний сервіс надання послуг в електронному вигляді.

Після нескладної процедури реєстрації, можна ознайомлюватися з розміщеними на веб-порталі інформативними матеріалами, а у разі потреби – і використовувати їх з практичною метою. Це зручно, тому що швидко і доступно, вигідно, тому що отримати таку інформацію можна безкоштовно.