Районна газета

ЧИ ВИСТАЧАЄ СТАЖУ?

ПИТАННЯ: «Я народилася 15 вересня 1959 року. На сьогодні у мене 24 роки трудового стажу, але я ще продовжую працювати. Чи маю я право на пенсію за віком?»

Статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) встановлено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше як 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності такого страхового стажу:

ЦЬОГО РОКУ ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ АВТОМАТИЧНО

Цього року в Україні вперше буде здійснено перерахунок пенсій в автоматичному режимі на основі чіткої формули, яка враховує показник середньої зарплати та рівня інфляції. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

«В січні у нас буде перерахунок пенсій для військових пенсіонерів, це десь 500 тис. осіб. А 1 березня буде масовий перерахунок пенсій для всіх українських громадян. Це буде вперше автоматична індексація», – сказав Володимир Гройсман.

УСУНЕННЯ ПОМИЛОК У ЗВІТНОСТІ – ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО РОБОТОДАВЦЯ

Одним із головних обов’язків Пенсійного фонду України та його територіальних органів є забезпечення своєчасного внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру. І це є не дивним, адже для призначення (перерахунку) пенсії повинна використовуватися вся актуальна персональна інформація щодо громадянина, яка міститься в системі персоніфікованого обліку за період, починаючи з липня 2000 року. Поповнення згаданого реєстру відбувається під час подання щомісячної звітності в розрізі застрахованих осіб, що надходить від страхувальників (роботодавців)

ПФУ ПРО РОБОТУ ПЕНСІЙНОЇ СОЛІДАРНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ

Кожен громадянин із початком своєї трудової діяльності, разом зі зарплатою від роботодавця, якщо він наймана особа, у рамках соцпакету отримує від нього внески на свій обліковий запис у вигляді ЄСВ

ЄСВ - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соцстрахування. У цьому визначенні є дуже важливим термін "страхування", який визначає принципи та механізми роботи солідарного рівня.

Ставка ЄСВ на сьогодні в Україні становить 22 % від розміру зарплати і є обов'язковою до сплати усіма роботодавцями за своїх працівників, і за себе ФОП  та самозайнятими особами.

ПРАЦЮЮЧІ ОСОБИ НЕ МОЖУТЬ ЗАКЛЮЧАТИ ДОГОВІР ПРО ДОБРОВІЛЬНУ СПЛАТУ ЄСВ

Платниками єдиного внеску є: зокрема, підприємства, установи та організації, інші юрособи, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, згідно з п. 1 ч.1 ст. 4 Закону № 2464

Коло платників, які мають право на добровільну сплату ЄВ, та умови, за яких таке право надається визначено ч. 1 ст. 10 Закону № 2464.