Районна газета

ЧИ СПЛАЧУЄ ЄСВ ПЕНСІОНЕР, ЯКИЙ ПРОВАДИТЬ НЕЗАЛЕЖНУ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність, та отримують дохід від неї.

Базою нарахування єдиного внеску в розмірі 22% для таких осіб є сума доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (пункт 2 частини першої статті 7 Закону про Єдиний соціальний внесок).

ЧИ ПІДЛЯГАЛИ ПЕРЕРАХУНКУ З 1 ЖОВТНЯ 2017 РОКУ ПЕНСІЇ У ЗВ"ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА

Згідно зі статтею 37 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"(Закон 1058) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в такому розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50% від пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100% від пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Отже, розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітку годувальника.

НАДБАВКИ,ПІДВИЩЕННЯ ТА ІНШІ ДОПЛАТИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ЗАКОНОДАВСТВОМ

Встановлюються:

 1. Ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", або особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, встановлюється підвищення до пенсії згідно зі статтями 12-16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

ПРО ПЕРЕВЕДЕННЯ ВИПЛАТИ ПЕНСІЇ

Відповідно до статті 1 Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць даної Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.
Стаття 7 Угоди передбачає, що при переселенні пенсіонера в межах держав-учасниць Угоди виплата пенсії за попереднім місцем проживання припиняється, якщо пенсія такого ж виду передбачена законодавством держави за новим місцем проживання пенсіонера.

ЗАРОБІТОК У КОНВЕРТІ : ЧИ ВАРТО ПОГОДЖУВАТИСЯ?

В нинішній час часто трапляються випадки, коли роботодавці офіційно не реєструють своїх найманих працівників, виплачуючи їм заробітну плату в конверті. А громадяни, які погоджуються з такими умовами, сприяють розвитку тіньових схем і зменшують свою соціальну захищеність. Як         це вплине на розмір майбутньої пенсії?

Розмір пенсії за віком залежить від величини страхового стажу і розміру заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески.