Районна газета

ВЕСЕЛА МАСЛЯНА НА ЯМПІЛЬЩИНІ

Масляна –  веселе свято, що дійшло до нас із часів язичництва Київської Русі. Це останній  тиждень перед Великим Постом. Так звана Сирна седмиця. Цей період треба провести у доброму спілкуванні  з ближніми, рідними, пробачити образи і гарно повеселитися

Наші далекі предки  вважали, що саме в ці дні  пробуджується природа від зимового сну. Традиційно, саме на тиждень Масляної, в Ямпільському районі проходять  гуляння, коли народ гучно та  весело проводжає  зиму і зустрічає весну.  І цей рік не став виключенням, так 8 березня вітали жінок з Міжнародним днем прав жінок і миру, а також проводжали зиму у селах Імшана та Орлівка. 9 березня жителів району на свято запросили до селища Ямпіль, а 10 березня охочі мали змогу повеселитися в селах Антонівка, Гремʹячка та селищі Свеса.

ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО УРЯДУ

З 11 по 17 березня 2019 року в Україні проходив Тиждень Відкритого Уряду, що відбувся в рамках участі нашої держави в міжнародній ініціативі «Партнерство «Відкритий Уряд».  Протягом Тижня у бібліотеках Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи з підключенням до мережі Інтернет відбулися заходи, присвячені питанням налагодження взаємодії між представниками органів виконавчої влади та громадськості. Партнерами бібліотек у проведенні заходів стали Ямпільський районний територіальний центр соціального обслуговування, Шосткинське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Сумській області.

КРОК НА ЗУСТРІЧ

10 березня 2019 року Ямпільський районний центр культури та дозвілля  (в рамках довготривалої програми з надання методичної та практичної допомоги працівникам сільських клубних закладів «Крок на зустріч») допоміг організувати та провести веселе свято Масляної в селі Антонівка з народними гуляннями, веселими конкурсами та обов’язковим «сонячним» атрибутом свята – смачними ароматними млинцями. Крім того, дітлахи мали змогу покататися на гарному возі разом з Весною, а Зима пригостила всіх присутніх смачними варениками. Свою творчість присутнім подарував гурт «Калинонька» та аматори Ямпільської сцени

«АЛЬЯНС» ПІДКОРИВ «МУЗИЧНИЙ ОЛІМП»

9-10 березня 2019 року, на базі мистецького центру Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, відбувся 5-й Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв "МУЗИЧНИЙ ОЛІМП-2019».

Цей конкурс - справжнє свято, творча атмосфера, професійне журі і високий рівень організації.  Учасники мали можливість поділитись творчими надбаннями і заявити про себе, позмагатись і просто добре провести час у колі цікавих і творчих людей.

Для участі в конкурсі до Вінниці прибуло багато обдарованої  молоді, яка захищала честь своїх селищ, міст та областей у різних видах  мистецтва: інструментальна музика, вокал, хореографія, театральне, циркове мистецтво, театри мод.

«МАСЛЯНА ІДЕ, МЛИНЦІ ТА МЕД НЕСЕ»

5 березня 2019 року працівниками Ямпільської центральної районної бібліотеки спільно з Ямпільським районним територіальним центром соціального обслуговування, у рамках проекту «Університет третього віку»,  проведено народознавчу годину «Масляна іде, млинці та мед несе».

Масляна - одне з найстаріших та найсвітліших народних свят. Справжня забава, яка зберегла свої традиції і в наші дні. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Воно символізує кінець зими і прихід довгоочікуваної весни.

У ході заходу ведучі О. ЛАПЕНКО та Я. ПІДЛІСНА розповіли присутнім про історію виникнення та традиції Масляної, про  кожен день масляного тижня, який має свою обрядовість. Дуже цікавою частиною заходу стала  конкурсно-розважальна програма. До уваги учасників організатори представили тематичну презентацію «…Масляну гуляємо, весну зустрічаємо…».