Районна газета

СКАЙП СПІЛКУВАННЯ «ДИВИТИСЯ У МИНУЛЕ – БАЧИТИ МАЙБУТНЄ»

10 березня  у  Ямпільській центральній районній бібліотеці відбулося скайп спілкування  на тему: «Дивитися у минуле – бачити майбутнє»,    у рамках «Вернадських читань»,  за участю начальника відділу культури, молоді та спорту Ямпільської районної державної адміністрації Олександра Рябухи та директора народного історико-меморіального музею «Трудове братство М.М. Неплюєва» Валерія Авдасьова, який  розповів про свою роботу, пов’язану з вивченням діяльності Хрестовоздвиженського трудового братства  та його засновника.  

ХУСТКОВА ЛЕКЦІЯ

27 лютого в Ямпільській центральній районній бібліотеці  для чарівних  жінок відбувся колоритний захід – хусткова лекція з майстер-класом від директора Ямпільського районного краєзнавчого музею Олени Тахтай.

Пані Олена розповіла про перші жіночі головні убори на теренах України —  намітки,  висвітлила традиції зав’язування  хусток  у різних регіонах нашої країни та провела яскравий майстер-клас з  вив’язки  хусток. 

ЯК У БІБЛІОТЕЦІ МАСЛЯНУ ЗУСТРІЧАЛИ

Творча святкова атмосфера заполонила 25 лютого читальну залу Ямпільської центральної районної бібліотеки.  Сюди, на народознавчі посиденьки «Пахне сонцем і млинцями – Колодій сьогодні з нами», завітала учнівська молодь на свято Масляної. Захід відбувся в рамках загальносистемного бібліотечного проєкту  «Україна починається з тебе».

Для учасників заходу бібліотекарі підготували  багато сюрпризів: колоритно оформили залу, святковий стіл з пухкими варениками та  золотистими млинцями. У центрі столу - головна героїня свята - Марена.

РОЗПОЧАЛОСЯ НАВЧАННЯ З ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ ЗА ПРОЄКТОМ "ДІЯ. ЦИФРОВА ОСВІТА"

Ямпільська районна централізована бібліотечна система долучилася до першої в історії України програми розвитку цифрових навичок громадян.  19 лютого   у рамках методичного дня розпочалося навчання  бібліотекарів району та користувачів основам  базової цифрової грамотності за проєктом "Дія. Цифрова освіта". 

Бібліотеки району мають великий досвід з надання мешканцям доступу до Інтернет-ресурсів та до офіційної інформації, консультують та навчають, як користуватися онлайновими сервісами. Щоб і надалі допомагати мешканцям опановувати онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта» та вдосконалювати їх навички володіння  гаджетами, бібліотекарі Ямпільських центральної районної та дитячої бібліотек самі протестували навчальні програми та отримали сертифікати.

ЗУСТРІЧ З УЧАСНИКАМИ БОЙОВИХ ДІЙ «АФГАНІСТАН: УЛАМКИ ПАМ’ЯТІ»

З нагоди 31-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав  працівники  Ямпільської центральної  районної бібліотеки провели для учнівської молоді зустріч з учасниками бойових дій «Афганістан: уламки пам’яті»

На захід були запрошені учасники бойових дій Олександр Крекотень та Ігор Пуріс. Вони поділилися своїми спогадами про страшні реалії тієї війни, відповіли на питання учасників заходу. Потім всі присутні переглянули фільм-хронологію «Війна в Афганістані».