Районна газета

«ПАЛІЇВЧАНКА» У ВЕЛИКИХ СОРОЧИНЦЯХ

«Що, Боже Ти мій, Господи! чого нема на тому ярмарку! Колеса, скло, дьоготь, тютюн, ремінь, цибуля, крамарі всякі... так, що хоч би в кишені було рублів i з тридцять, то й тоді б не закупив усього ярмарку», – писав Микола Гоголь. На початку 19 століття Сорочинський ярмарок був великим дійством. До нього тяглися валки чумаків із сіллю і рибою, вози, на яких спочивали гори горщиків, закутаних у сіно. Пройшли століття, але і зараз українці, як і раніше, їдуть до Сорочинців, де їх чекають гончарі, ковалі та ткачі. І в цьому «родзинка» ярмарку – незважаючи ні на що, він зберіг свій неповторний колорит. До 1966 року ярмарок не працював, але потім його відновили. А з 1999-го він отримав статус національного.

МАЙСТЕР-КЛАС «КРЕАТИВНІ ФОРМИ КРАЄЗНАВЧОЇ ТА БІБЛІОГРАФІЧНОЇ РОБОТИ: ЗДИВУВАТИ, ЗАХОПИТП, ЗАЛУЧИТИ»

З метою підвищення  професійного рівня та обговорення питань відродження кращих традицій українського бібліотечного краєзнавства в Ямпільській центральній районній  бібліотеці   20 липня відбувся майстер-клас "«Кретивні форми краєзнавчої та бібліографічної роботи: здивувати, захопити, залучити»" .  До уваги бібліотечних працівників району    були представлені електронні презентації  "Сучасні форми інформаційного обслуговування користувачів" (провідний бібліограф  Діана Цвілодуб)  та  «Краєзнавчий креатив: інновації, досвід, співпраця»  (провідний бібліотекар  Людмила Костюк) , в яких  знайшли відображення кращі заходи краєзнавчої тематики, проведені бібліотеками системи для широкого загалу користувачів та інноваційні форми бібліографічної діяльності.  

ЛІТЕРАТУРНА ГРА-ПОДОРОЖ «КАЗКОВА НІМЕЧЧИНА»

З настанням літа у бібліотечних закладах Ямпільської  районної централізованої бібліотечної системи розпочалися літні розваги для дітей. Адже діти за час літніх канікул повинні не тільки оздоровитися, запастися вітамінами та енергією, а й максимально розширити свій світогляд, збагатити себе новими знаннями та яскравими враженнями, а в цьому, звісно, допоможуть книги.

«АЛЬЯНС» ЗНОВУ ПЕРШИЙ

28 квітня 2018 року в приміщені Центру естетичного виховання «Зірка» Шосткинської міської ради відбувся обласний конкурс сучасної, естрадної, класичної та бальної хореографії «Зірки Сумщини» де аматорський зразковий ансамбль танцю «Альянс» гідно представив не лише Ямпільський районний центр культури та дозвілля, а й весь Ямпільський район.

Конкурс проводився в наступних номінаціях:сучасна хореографія, естрадна хореографія, класична хореографія, бальна хореографія. В цьому дійстві  взяли участь близько 25 колективів з різних куточків Сумської області.

ТВОРЧА ПОЇЗДКА «АЛЬЯНСУ»

30 травня 2018 року у Путивльському районному будинку культури відбулося щорічне обласне свято дитячої творчості «Юні таланти Сумщини – рідній Україні».

Цей захід став улюбленим для дітей, юнацтва, а також багатьох колективів. На сцену вийшли надзвичайно талановиті діти з багатьох куточків Сумщини. У святі взяли участь фольклорні і вокальні колективи, ансамбль ложкарів, тріо баяністів, читці віршів, окремі солісти та хореографічні колективи. Глядачі оцінили високий рівень хореографічної майстерності зразкового аматорського ансамблю танцю «Альянс» Ямпільського районного центру культури та дозвілля (керівник Олена Коваленко). Бурхливі оплески не вщухали на протязі всього виступу «Альянсу».  

Дочірні категорії