Районна газета

ЗА ДОРУЧЕННЯМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ УРЯД ДОПОМОЖЕ ПОГАСИТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗАРПЛАТ ЛІКАРЯМ І ПЕДАГОГАМ

Президент Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ і Уряд вважають неприйнятною ситуацію з заборгованістю виплат заробітних плат лікарям і педагогам. Системні затримки протягом усіх років незалежності України відбуваються внаслідок неефективного розподілу державних субвенцій місцевою владою

«Уряд перерозподілить 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямує ще додатково 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, зокрема на зарплати лікарям», – наголосив Прем’єр-міністр України Олексій ГОНЧАРУК.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я змінює механізм виплати медичної субвенції на контрактування, тобто обсяг виділених коштів залежатиме від кількості наданих медичних послуг людям. Таким чином, із наступного року не буде жодних затримок із заробітними платами для лікарів.

Міністерство освіти й науки активно працює за трьома напрямками щодо недопущення заборгованості:

- наступного року в освітній субвенції вперше враховано актуальний контингент дітей;

- створюється ефективна мережа шкіл, що значно допоможе підвищити зарплати освітянам;

- готує зміни до формули розподілу освітньої субвенції.

Більше того, Уряд передбачив у Держбюджеті-2020 найбільше коштів на фінансування медицини, освіти й науки. Наприклад, уперше для молодих вчителів передбачається щорічна грошова підтримка в розмірі 21 тис. грн. А фінансування сфери охорони здоров’я загалом збільшено на 13%.

 

За матеріалами офіційного веб-сайту Сумської обласної державної адміністрації:

http://sm.gov.ua/ru/arkhiv1/20108-za-doruchennyam-prezydenta-ukrayiny-uryad-dopomozhe-pohasyty-zaborhovanist-zarplat-likaryam-i-pedahoham.html